AK Parti'den Cumhuriyet'e suç duyurusu

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Peygamber Efendimizin çirkin karikatürlerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesine suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

AK Parti'den Cumhuriyet'e suç duyurusu
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Peygamber Efendimizin çirkin karikatürlerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesi için "Fransa'daki dergi ile malum gazetenin nefret suçu işlediği açık seçik ortadadır" dedi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, "Fransa'daki dergi ile ülkemizdeki malum gazetenin nefret suçu işlediği açık seçik ortadadır. Ben buradan dergi ve gazete için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

İçten, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Hz. Muhammed'e yapılan hakaret ve çirkin saldırıların kabul edilemez olduğunu söyledi.

"ANAMIZ, BABAMIZ PEYGAMBERİMİZE FEDADIR"

Düşünce özgürlüğü kılıfının hiç kimseye, İslam'a ve onun kutsallarına hakaret etme hakkı vermeyeceğini belirten İçten, "Kimse bu kılıfın arkasına saklanarak İslam düşmanlığını ayyuka çıkaracak bu pervasızca hakaretleri yapamaz. Kur'an ve Hz. Muhammed biz Müslümanların namusu ekberidir. Anamız, babamız, canımız Hz. Muhammed'e fedadır. Hz. Peygamber'e hakaret eden bize ve yeryüzündeki tüm insanlığa hakaret etmiştir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN