Cem Küçük: 'Paralel medya provokasyon peşinde'

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Cem Küçük, A Haber’de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cem Küçük: 'Paralel medya provokasyon peşinde'
A Haber'de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programında Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıdan sonra yapılmaya çalışılan provokasyonlar değerlendirildi.

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Cem Küçük 'Paralel Medya'nın provokasyon peşinde olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu. 'Cemaatin ruh durumunu anlamak için iki tane örnek yeterlidir. Örneğin Ekrem Dumanlı, Akit muhabirine saldırdığı zaman hemen o Akit muhabirinin geçmişteki bir haberini verdiler. İstanbul Barosu Başkanı da böyle saldırdı diye verdiler. Halbuki aynı gazete iki yıl önce bu haberi verdiğinde Baro'nun gazeteciye saldırdığı şeklinde verdi. 2013 Mayıs ayında Zaman Gazetesi yine bu Charlie Hebdo'nun bazı karikatürlerini 'Dine hakaret ediyor' diye yerden yere vurdu. Şimdi Cumhuriyet Gazetesi'ne 'Sizinleyiz, sizinle aynı fikirdeyiz' diyor. Ülke yansın, batsın, bundan hükümet zarar görsün de artık bu CHP eliyle mi olur, Cumhuriyet eliyle mi olur, Taraf eliyle mi olur, akademisyen eliyle mi olur ona hiç bakmıyor.'

CEMİL BARLAS: ÇAĞRI YAPTIKLARI GİZLİ SERVİSLER

Programa konuk olan Haber X İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ise 'Burada bir fikir bastırılmıyor. Bunlar alet oluyorlar. Yani burada kışkırtmak istedikleri de halk değil. Halk gidip de 'Biz sinirlendik buna. Bu ne biçim laf' demiyor. Burada gizli servislere çağrı yapıyorlar. 'Bak, biz operasyona açığız. Gelin bizim üzerimizden ne operasyon istiyorsanız yapın' diyorlar. Bu kışkırtma aslında halka yönelik bile değil. Çünkü halk kışkırmıyor.Çağrı yaptıkları gizli servisler.' açıklamalarında bulundu.

BİZE ULAŞIN