Tapeler paralel şirketten bize geliyordu

aHaber'e çıkan, Karşı gazetesinin eski sahibi Turan Ababey: Çikolata paketinde CD'ler geliyordu bize. Darbeye adım karıştığı için çok pişmanım, Erdoğan'dan özür dilerim

Tapeler paralel şirketten bize geliyordu
Gezi olaylarının ardından kurulan ve 2 ay sonra da kapatılan Karşı gazetenin eski sahibi Turan Ababey, aHaber'de yayımlanan Deşifre'de, Paralel Yapı'yla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Şu an taksicilik yapan Ababey, Paralel Yapı'nın gazeteyi ele geçirerek şantaj yaptığını ve yayımlanan yasadışı tapelerin, yapının bir şirketinden geldiğini açıkladı. Programda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan özür dileyen Ababey özetle şunları söyledi:
Gazete kuruluşunda ABD Büyükelçiliği'nden gelen yetkililer işbirliği ve para teklifi yaptı. Asılsız iftira ve yasadışı haberlerle darbe sürecinde ismimin geçmesinden dolayı pişman oldum.
MİT TIR'larıyla ilgili ilk görüntüler operasyondan 2 saat sonra bize geldi. Ben "Kanun dışı bir şey yapmayalım" dedim. Bize çikolata paketinde dosyalar, CD'ler geliyordu. Tapeler gazeteye cemaatin bir şirketinden geliyordu.

TEK AMAÇ ERDOĞAN'I YIPRATMAK

Sıkıştığım zaman gazeteyi Zaman basıyordu. TIR dolusu kağıdımı Taraf gazetesi zimmetine geçirdi. Kanaltürk ve Milliyet'le röportaj yaptık. "Benim birinci düşmanım Fethullah Gülen'dir" dedim. Açıklamalarımı sözde özgür basın yayımlamadı. Geziciler hem bana hem de aileme küfrettiler. Gazetemde ne var ne yok hepsini aldılar yağmadılar.
Gazetenin tek amacı Tayyip Erdoğan'ı yıpratmaktı ve genel yayın yönetmeni Gülenci olduğundan ötürü Paralel'i karşımıza alamadık. Bir darbe sürecinde adımın geçmesinden çok pişmanım. Çok geceler ağladım. Gazetenin darbe ortamında kullanılmasından, gazete olarak adımın ve malımın kullanılmasından pişmanım. Tüm Türk halkından ve sayın Cumhurbaşkanı'ndan özür diliyorum. Cumhurbaşkanı çağırırsa, yüzüne karşı da özür dileyeceğim.

CHP'DEN BANA MAAŞ BAĞLADILAR

Deşifre programına çıkacağımın duyulmasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz tehdit mesajları gönderdi. "Yarın TV kanalına çıkman hoş olmaz" dedi. Konuşmamam için CHP'li Büyükçekmece Belediyesi aracılığıyla aylık 2 bin lira maaş bağlandı. Hiçbir şeyi belgesiz olarak söylemiyorum, tüm belgeler burada. Bana "Hükümetten para aldı" dediler ama parayı CHP'li belediyeden aldım. Kadir Topbaş'ın belediye başkanı olmaması için uğraşıyorlardı. Mustafa Sarıgül'le birlikte toplantı yaptık. "Kazanırsak sizi büyüteceğiz" dediler.
Din diyorsun, sen nasıl olur da devletle uğraşırsın. Benim başıma bir şey gelirse mezar taşıma "Katili Pensilvanya'daki zattır" yazsınlar.
BİZE ULAŞIN