Muğla Valisi'nden Gürsel Tekin'e uyarı

Yatağan'da düzenlenen deve güreşi festivalinde konuşma yapan CHP'li Gürsel Tekin'in, etkinliğin ruhuna aykırı bir şekilde siyasi konuşmalar yapması üzerine Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından uyarıldı. Bu uyarı üzerine Gürsel Tekin festival alanını terk etti.

Muğla Valisi'nden Gürsel Tekin'e uyarı
Muğla Yatağan'da Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden 130 devenin getirildiği deve güreşi festivali düzenlendi. Festivale katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Muğla Valisi Amir Çiçek'in kendisini uyarması üzerine alanı terk etti.

Yatağan-Aydın karayolundaki Orman Deposu sahasında yapılan ve deve sucuğu satılan, davul zurna çalınarak eğlenceler düzenlenen festivalde yaklaşık 20 bin kişi güreşleri sahanın kenarına yerleştirilen kamyon ve traktörlerin üzerinde izledi.

"ŞENLİKLERİN SİYASİ ALANA TAŞINMASI HOŞ DEĞİL"


Festival'de konuşan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün Muğla ve Aydın'da ziyaretlerde bulunduğunu, burada "demokrasiye sahip çıkın" çağrısında bulunduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Aydın ve Muğlalılar demokrasiye ihtilaller yaparak sahip çıktılar. Sayın Başbakanın bunu bilmesi lazım. Sayın Başbakan gerekirse ana muhalefetten de hesap sorarız demiş. Bu ne sizin haddinizedir ne de sizin anlayışınızın haddidir. Hiç kimse CHP'den hesap soracak iradeye sahip değildir."

GÜRSEL TEKİN FESTİVAL ALANINI TERK ETTİ

Daha sonra söz alan Muğla Valisi Amir çiçek ise Tekin'in deve güreşi festivalinde siyasi konuşma yapmasına tepki göstererek, şunları söyledi:

"Şenliklerin siyasi alana taşınması hoş değil. Burası her tür düşüncenin her yerden gelen vatandaşlarımızın bulunduğu bir yer. Bu nedenle biz de burada diyoruz ki Türkiye'nin Muğla'sı her yerde birdir. Böyle şenliklerimizin siyasi bir alana taşınması hiç bir zaman yerinde değildir diyorum."

Vali Çiçek'in konuşmasının ardından Tekin, şenliklerin yapıldığı alandan ayrıldı.

BİZE ULAŞIN