Sarıyer Belediyesi 50 yıllık ağaçları kesti

Sarıyer Belediyesi Zekeriyaköy'deki villalara yol açmak için yaptığı çalışmalarda yol üzerinde bulunan 50 yıllık çam ağaçlarını kesti.

Sarıyer Belediyesi 50 yıllık ağaçları kesti
CHP'li Sarıyer Belediyesi ağaç katliamına imza atarak 50 yıllık ağaçları kesti.

VİLLALAR İÇİN 50 YILLIK AĞAÇLAR KESİLDİ

Zekeriyaköy villaları için yol çalışması yapan Sarıyer Belediyesi, yol üzerinde bulunan ağaçlar keserek yola asfalt çalışması yaptı. Bir gecede bitirilen ağaç kesimlerinin ardından 20 metre genişliğinde yol yapıldı.

CHP'Lİ BELEDİYE YÜZLERCE AĞAÇ KESTİ -TIKLAYINSORUMLU: SARIYER BELEDİYESİ

Kesilen ağaçlarla ilgili açıklama yapan Sarıyer Kent Konseyi de belediyeye tepki gösterdi. Ağaç katliamında belediyeyi sorumlu tutan Kent Konseyi yaptığı açıklamada; "Köylüden yok pahasına alınan arazide milyon dolarlık villalar yapılacak. Bu doğa kıyımı ve orman yağması bir an önce durdurulmalıdır. Projenin bir bölümü olan 462 konut için onay veren Sarıyer Belediyesi tüm ruhsat işlemlerini iptal etmelidir." dedi.

YALOVA'DA 180 AĞAÇ KESİLDİ- TIKLAYIN

YALOVA'DA YAPMIŞTI

Daha önce CHP'li Yalova Belediyesi de benzer görüntülere imza atarak 180 ağacı kesmişti. Yalova Belediyesi de yol çalışmaları kapsamında asırlık çınarları kesmişti.

MANİSA VE ANTALYA'DA AĞAÇLARIN YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Yalovo'da yaşanan ağaç kesiminden sonra başlayan tartışmalarda ağaçların yer değiştirilmesi için bir teknoloji olmadığı iddia edilmişti. Ancak Manisa Şehzadeler Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, örnek bir davranış sergileyerek ağaçların kesilmeden yer değiştirebildiğini gösterdi.
BİZE ULAŞIN