İsa Ambarcı'dan ağır sözler

Azerbaycan Türkleri ve Dost Dernekler Federasyonu Başkanı İsa Ambarcı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekili aday listelerinde bazı Ermeni kökenlilerin olduğunu iddia ederek, "CHP, 150-200 bin Ermeni'yi 1,5-2 milyon Azerbaycan Türküne tercih etmiştir" dedi.

İsa Ambarcı'dan ağır sözler
Ambarcı, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarıyla ilgili, 6 Azeri sivil toplum kuruluşu adına yaptığı açıklamada, 1915 olaylarının sistematik bir şekilde bazı devletler tarafından kullanıldığını, o günkü olaylara ilişkin bazı gerçeklerin gözardı edildiğini belirtti.

Ermenilerin, Türkiye'deki ve Azerbaycan'daki Türklere yaptıkları soykırımı dünyaya anlatmak için çalıştıklarını ifade eden İsa Ambarcı, "Onların 1915 olaylarının 100'üncü yılı nedeniyle dünyada bazı şımarıklıkları oldu. CHP'nin milletvekili listelerinde bazı Ermeni kökenli adaylar var. CHP, 150-200 bin Ermeni'yi 1,5-2 milyon Azerbaycan Türküne tercih etmiştir ve bu şımarıklıklarına sebep olmuşlardır" diye konuştu.

Ambarcı, Azerbaycan Türkü milletvekili adaylarının CHP'ye başvuruda bulunmasına karşın, bu kişilerin Ermeni diasporasının girişimleriyle kabul edilmediğini de iddia ederek, "Tüm bu girişimleri ve yanlı tavırları esefle kınıyoruz. Ermenilerce katliama ve soykırıma uğramış milletimizin her ferdini rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN