Erdoğan'ın çocuklar gibi şen günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Saray'da çocukları kabul etti.

Erdoğan'ın çocuklar gibi şen günü
Koltuğunu 4. Sınıf öğrencisi Zülal Erdurmuş'a bırakan Erdoğan, seçilme yaşının 18'e düşmesi gerektiği isteğini yineledi. Çocuk Cumhurbaşkanı "Başkanlık Sistemi" ile ilgili soruya "Bir tek Başkanlık biliyorum o da sınıf başkanlığı, biz onu dönem başında seçtik" yanıtını verdi. Erdoğan çocukları kabulünde ise şu mesajları verdi:

O GÖREVLER YARIN SİZİN:
Bakanlıklara, valiliklere, belediyelere ziyaretçi olarak gelen sizler, yarın o görevleri bizzat yürüteceksiniz. İçinizden bürokratlar, bakanlar, milletvekilleri, başbakanlar, cumhurbaşkanları çıkacak. İçinizden bir kısmı da bilimde sanatta başarılı olacak. Sizler de daha sonraki nesillere güzel bir gelecek sağlamak için çalışacak, mücadele edeceksiniz.

SEÇİLME YAŞI 18 OLSUN:
Benim bir kaç yıldır 18 yaşın aynı zamanda seçilme yaşı olma teklifim var. Temenni ederim ki bu parlamento nasıl 30'u 25'e indirdiyse, şimdi de 18'e indirmeli.

HAYRETE DÜŞECEKSİNİZ:
Büyük anneanneleriniz, büyük babalarınız yaşıyorsa onlara da bir sorun. Alacağınız cevaplar sizi hayrete düşürecektir. Türkiye son 12 yılda elde ettiği üç katlı büyümeyle bugünlere geldi.

ÇANAKKALE SORUSU:
"İçinizde şu ana kadar Çanakkale'ye gitmeyen var mı?" (Nabi Avcı'ya dönerek) "Gitmeyenlerin okullarını inceleyin. Bir defa Çanakkale Şehitlikleri'ni görecekler.

'OFF!.. ŞİMDİ YIKTIN BENİ'
Ziyarette kemanı ile müzik dinletisi sunan öğrenci Melek Kaya Erdoğan'a duygulu anlar yaşattı. Kemanı ile önce Çanakkale Türküsü'nü ardından da Erdoğan'ın en sevdiği türkü olan 'Uzun ince bir yoldayım' parçasını çalan Kaya, son parçası için, "Cumhurbaşkanım bu parça da anneniz için" diyerek, "Benim annem, canım annem" isimli parçayı seslendirdi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı, "Off!.. Şimdi yıktın beni" karşılığını verdi.

BİZE ULAŞIN