"KPSS usulsüzlüğü" polislik hayalini elinden aldı

Polis olmak için 2010'da girdiği KPSS'de yeterli puanı alamayan Göçer, "usulsüzlük" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

KPSS usulsüzlüğü polislik hayalini elinden aldı
Polis olma hayaliyle 2010'da girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) yeterli puanı alamayan Murat Göçer, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Elazığ Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu bitiren Göçer, daha sonra çocukluk hayalini gerçekleştirmek için polis olmak istedi.

KPSS'ye hazırlanarak 2010'da sınava giren ve bu süreçte geçinmek için inşaatlarda çalışan Göçer, sınavda istediği puanı elde edemeyince Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki özel bir rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başladı.

Göçer, "KPSS'deki usulsüzlük" operasyonu sonrasında, sınavda mağdur olduğu için Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Göçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, polis olmayı çok istediğini ancak 2010 yılında tam puan alanların fazlalığı nedeniyle barajın da yükseldiğini söyledi.

KPSS'ye çok istediği polislik mesleğini yapabilmek için girdiğini belirten Göçer, şöyle devam etti:

"Üniversitenin beden eğitimi öğretmenliği bölümüne girmemdeki sebep zaten yine polis olabilmekti. Girdiğim bu KPSS sınavında polislik müracaatı için 60 puan barajını aşmam gerekiyordu. Sınav sonucunda ben 59,856 puan aldığımı öğrendim. Aradan geçen süreç içerisinde medyadan 2010 yılındaki KPSS sorularının paralel yapı olarak adlandırılan bir oluşum tarafından çalınarak yakınlarına dağıldığını öğrendim. Hakkım yendiği için yeterli puan alamadım. Paralel yapıya yakın olanlar bu sınavdan tam puan aldı."

Göçer, usulsüzlük yapan kişilerin aldığı tam puanların, puanının düşmesine neden olduğunu öne sürdü.

"Eğer böyle olmasaydı matematiksel olarak aldığım puan yükselecek ve polislik için müracaat edebilecektim" diyen Göçer, konuya ilişkin yasal girişimlerde bulunduğunu aktardı.

Suç duyurusunda bulundu

Göçer, yaşananlar sonrasında hakkını aramak için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Geçmişe dönük bütün haklarını aramak ve "paralel yapı"yla mücadele etmek için suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Göçer, "2010 yılında KPSS sorularını çalarak haksız başarı sağlayanlar, benim çocukluk umutlarımı, hayallerimi ve geleceğimi çaldı. Hakkımı hukuki anlamda yasal süreç içerisinde sonuna kadar ve herkese karşı arayacağım'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN