Kılıçdaroğlu savaştan kaçan Suriyelilerin ekmeğine göz dikti

Suriye'deki iç savaşın başlamasından beri Esed yanlısı tutum sergileyen milletvekillerini ayağına gönderen Kılıçdaroğlu şimdi de mültecilerin ekmeğine göz dikti. Seçim beyannamesindeki uçuk vaatlerinin kaynağını bir türlü açıklayamayan CHP lideri, emeklilere vereceğim dediği 2 ikramiyeyi 2 milyon Suriyeli'ye yapılan insani harcamaları keserek karşılayacak. Kılıçdaroğlu bu fikrini Niğde mitinginde "2 milyon Suriyeli'ye para buluyorsun. Emekliye neden bulamıyorsun" sözleri ile açığa vurdu.

Kılıçdaroğlu savaştan kaçan Suriyelilerin ekmeğine göz dikti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, savaştan kaçarak ülkemize sığınan mazlum Suriyelileri hedef alan açıklamalarına devam ediyor. Hükümete, Suriyeli mülteciler üzerinden muhalefet yapan CHP lideri, iktidara gelirse emeklilere vaat ettiği yılda iki ikramiyenin kaynağını da bu insanlara yapılacak yardımları keserek sağlayacağının işaretini verdi.

Partisinin dünkü Balıkesir mitinginde, 'kaynak göster' eleştirilerine, 'İki milyon Suriyeliye 5 milyar dolar verirken sana kaynak mı sorduk? Emekliye gelince mi aklın başına geliyor' diyen Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü Niğde mitinginde de yine Suriyelileri hedef gösterdi. Kılıçdaroğlu, "2 milyon Suriyeli'ye para buluyorsun. Sıra emekliye gelince, para yok" dedi.

Ülkelerine geri göndermeyi de vaat etti

Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz haftada partisinin Mersin adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada da; "Sözüm söz, Ortadoğu'ya barışı getireceğiz. Hiçbir ülkenin iç işlerine karışmayacağız. Suriyeli kardeşlerimizi de geri göndereceğiz. Kusura bakmayın. Her insan doğduğu toprakta mutlu olur, her insan ülkesinde mutlu olur" demişti.

"Yoksulluğu tarihe gömeceğim"

Niğde mitinginde iktidar olduklarında 'CHP'den ya da başka bir partiden' diye ayrım yapmadan bir yönetim sergileyeceklerini kaydeden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yoksulluğu 4 yılda tarihe gömeceklerini, asgari ücreti 1500 lira yapacaklarını tekrarladı. Türkiye'de refahı tabana yayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarında taşeron işçiliğini ortadan kaldıracağız. Ne diyorlar, 'Parayı nereden bulacaksınız?' Zaten parayı devlet ödüyor, taşeron da işçilere ödüyor. Biz ne yapıyoruz? Aradan köle tüccarını kaldırıyoruz. Bu kadar basit" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN