Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'na dava açacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Özkaya, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın kaplama klozetler ve bardaklar bulunduğu" iddiasıyla ilgili dava açacaklarını bildirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'na dava açacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Sarayına yönelik iddialarıyla ilgili manevi tazminat davası açılacağını söyledi.

Özkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanlığı Sarayında altın kaplama klozetler ve bardaklar bulunduğu" iddia ettiğini hatırlatarak, "Kılıçdaroğlu'nun beyanıyla ilgili olarak mahallinde keşif yapılması suretiyle iftira attığı ve yalan söylediğinin tesbiti ve bu nedenle manevi tazminat davası açacağız" dedi.

Özkaya, dava dilekçesini yarın sunacaklarını belirtti.

KILIÇDAROĞLU'NA BİR ÇAĞRI DAHA: İSPATLAMAKLA MÜKELLEFSİN

- Kılıçdaroğlu, bunu isptalamakla mükellefsin. Gleisn baksın Cumhurbaşkanlığı sarayı'nda nerede bir altın kaplama klozet var.

-Kılıçdaroğlu çıkmış diyor ki, Cumhurbaşkanı Külliyesi'ndeki klozetler altın kaplama" diyor. Bunu ispatlamakla mükellef, davet ettik, gelsin gezsin.

- Ey Kılıçdaroğlu, ne zamandan beri Beştepe Külliyesi'nin tuvaletlerini gezdin veya oraların temizliğini yaptın da bunların altın suyuna batırılmış klozet olduğunu öğrendin.

-Bana genel sekreteri cevap yazmış. "Önce orayı kaçak olmaktan çıkarın" Bunu yazan cahil cühela. Danıştay bunu 50 defa açıkladı. Ama bunlar hukuk da bilmez. Çünkü bunlar cahil cühela.

BİZE ULAŞIN