Aydın Doğan nereden saldıracağını şaşırdı…

Aydın Doğan Medyası seçimler yaklaşırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a yönelik saldırılarına bir yenisini daha ekledi.

Aydın Doğan nereden saldıracağını şaşırdı…
Geçtiğimiz günlerde CNN Türk TV'nin internet sitesinde "Belediye Köpekleri Zehirlerken Suçüstü Yakalandı" başlığı ile yayınlanan haber yalan çıkınca rezil olan Doğan Medyası bu kez Hürriyet'in internet sitesi üzerinden "Vapurlu" saldırıya geçti.

Başkan Kadir Topbaş'ın geçtiğimiz günlerde Sarıyer'de düzenlenen bir törenle tanıttığı ve denize indirilen ileri teknoloji ürünü, engelli erişimine uygun, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayan yeni gemiler için "Tasarımları neden halka sorulmadı, yeni gemiler tam bir hayalkırıklığı" yorumları ile sözde haber yayınlayan Hürriyet internet sitesine tepki yağdı.Peki bu tasarımlardan kimsenin haberi yok muydu?

Başkan Kadir Topbaş, 4 Şubat 2014 tarihinde yani yerel seçim kampanyası sırasında Kartal'da basın toplantısı düzenlemiş yeni gemilerin tasarımını medya ve kamuoyu ile paylaşmıştı. Topbaş'ın paylaştığı tasarımlar tüm gazete, televizyon ve internet sitelerinde haber olmuş ve bugün "Kimsenin haberi yoktu" yalanını ortaya atan Hürriyet dahil hiçbir yayın kuruluşundan olumsuz tepki gelmemişti.

Başkan Topbaş, yeni tasarım gemileri tanıtırken, eski nostaljik vapurların boğazda salınmaya devam edeceğini, bu yeni gemilerden sadece 10 tane yapılacağını ve böylelikle daha hızlı bir deniz ulaşımını hedeflediklerini söylemişti.Topbaş, bu vaadini İstanbullularla paylaşıp adeta "Beni seçerseniz İstanbul'a bu yeni gemileri kazandıracağım" sözü vermiş, seçimde Hürriyet'in tam destek verdiği CHP adayı Sarıgül'e 1 milyon oy ve yüzde 8 fark atıp yeniden yetki almıştı…

Topbaş, bu vaadini üzerinden 1 sene gibi kısa bir zaman geçtikten sonra yerine getirdi ve söz verdiği gibi yeni gemileri boğaza indirdi.
Hürriyet'in haberine bakanlar bütün bunlar olmamış gibi davransa da, İstanbullular 1 yıldan fazla bir zaman önce gördükleri, beğendikleri ve seçimde Topbaş'ı seçerek onayladıkları yeni gemilerden memnun…Peki Hürriyet'in çok sevdiği CHP döneminde İstanbul'daki gemiler ne durumdaydı?

1994'te Tayyip Erdoğan İstanbul Belediye Başkanı oluncaya kadar, kirden, pastan geçilmeyen adeta çürümeye terk edilmiş gemiler boğazda yüzmeye çalışıyordu.

1994'ten bu yana İstanbul'daki tüm gemiler yenilendi… Nostaljik vapurların yenilenmesi başta olmak üzere deniz ulaşımına büyük yatırım yapıldı.

BİZE ULAŞIN