Oyunun rengini açıkladı

17 yıl cezaevinde kaldıktan sonra “Fetullah Gülen buraya gelecek, hesap verecek” dediği için tekrar tutuklanan 28 Şubat’ın sembol ismi Yakup Köse, “Anadolu halkının direnişinden doğan AK Parti’ye destek olmalıyız” dedi.

Oyunun rengini açıkladı
Yakup Köse 28 Şubat darbesinin sembol isimlerinden biri. Henüz 14 yaşında iken gözaltına alındı. İnanılmaz işkencelere maruz kaldı. İki kez idamla yargılandı. 17 yıl cezaevinde kaldıktan sonra 2013 yılında serbest bırakıldı.

Ve geçtiğimiz aylarda yeniden tutuklandı Yakup Köse. Tek suçu "Fetullah Gülen ABD'den buraya gelecek ve darbenin hesabını verecek" demesiydi. Paralel örgüt bu açıklamasını cezasız bırakmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devreye girmesiyle geçtiğimiz günlerde yeniden serbest bıkarıldı. Yakup Köse'ye 7 Haziran seçimlerdeki siyasi duruşunu sorduk.

İŞTE YAKUP KÖSE'NİN SABAH.COM.TR'YE YAPTIĞI O AÇIKLAMA

ANADOLU HALKININ DİRENİŞİ

Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Menderes'ten bugüne neler olduğunu aşağı yukarı hepimiz biliyoruz, hatta yaşadık! İşte, hâlâ etkileri süren 28 Şubat darbesi. Müslüman Anadolu halkı pasif direnişini bir parti üzerinden sürdürmeye karar vermişti ama o partinin yetkilileri darbecilere karşı direniş gösteremedi ve teslim oldular. "Her şerde bir hayır vardır" hikmetince, darbeciye teslim olanların içinden yeni bir parti kuruldu ve Türkiye'yi bugünlere getirdi.

MISIR'IN YAŞADIĞI TECRÜBE ORTADA

İslâm'ın Müslüman Anadolu topraklarında tekrar hâkim renk olmasından rahatsız olan Batı ve içimizdeki Batıcılar bütün unsurlarıyla saldırıyor. Kendilerinin kurallarını koyduğu demokrasiyi bile, Müslüman Anadolu halkının tercihine karşı yeme durumundalar; işte Mısır…

ANADOLU HALKININ DİRENİŞİ İLE DOĞAN AK PARTİ DESTEKLENMELİ

"Şartların Türkiye'yi tarihi misyonunu üstlenmeye zorladığı", yedi düvelin Müslüman Anadolu halkını yok etmeye hazırlandığı bir demde 7 Haziran genel seçimleri, gidip sandığa rey vermekten öte bir mânâ arzediyor. Gerçek yeni bir Türkiye'ye bir adım daha yaklaşmak için, Müslüman Anadolu halkının direnişiyle iktidara gelmiş AK Parti desteklenmeli.

BİZE ULAŞIN