Telekulakçı polis pişkinliği

Mersin'de yasadışı dinlemeden gözaltına alınan 27 paralelci polis, adliyeye sevk işlemi öncesi tribünlere oynadı. Kimi "Galatasaray şampiyon" diyerek sırıttı kimi komutan edasıyla yürüdü

Telekulakçı polis pişkinliği
Mersin'de yasadışı dinleme yapan paralelci polislere yönelik ikinci dalga operasyonda gözaltına alınan 63 şüpheliden 27'si adliyeye sevk edildi. 3 günlük gözaltı süresinin ardından, dün sabah saatlerinde sağlık kontrolü için Mersin Devlet Hastanesi Adli Tabipliğine getirilen 27 paralelci polis umursamaz tavırlarıyla dikkat çekti. Yavuz Efe isimli bir emniyet mensubu kendisine telekulak faaliyetlerini soran gazetecilere "Boş verin arkadaşlar en büyük cim bom" diyerek şov yaptı. Diğer şüphelilerden bazıları zafer kazanmış komutan edasıyla yürürken, bazıları da etrafa gülücükler dağıtıp espiriler yaptı. Kontrolden geçirilen şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye götürüldü. Aralarında Milli İttifak'ın Mersin milletvekili adayı olan Mersin Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube eski Müdürü Ali İhsan Kaya'nın da olduğu 6 kişi aranıyor.

'TERÖR ÖRGÜTÜ KURMAK'
Aralarında vali ve vali yardımcıları, hakimler, polisler, siyasiler, bürokratlar ve iş adamlarının da bulunduğu 123 kişiyi yasadışı dinledikleri belirlenen şüpheliler, 'Terör örgütü kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, adli yargılamayı ve hükümetin işleyişini kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs, iftira, kişiler arasında aleni olmayan konuşmaları kaydetme, özel hayatın gizliliğini ihlal, suç uydurma, hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme ve kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliğiyle' suçlanıyor. Öte yandan Elazığ'da Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması kapsamında, trilyonluk vergi kaçırmakla suçlanan Paralel Yapı'ya ait FEM Dershanelerinin iki şubesine baskın yapıldı. Bilgisayar ve bazı dosyalara incelemek üzere el konuldu. Kayseri yürütülen paralel yapı soruşturmasında ise askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle gözaltına alınan 4 zanlıdan 3'ü adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN