Kandil’den seçim sonuçları hakkında şok yorumlar!

Türkiye CHP-MHP-HDP koalisyonunu konuşurken Kandil’den 7 Haziran seçimleri ile ilgili şok edici yorumlar geldi. HDP’nin yayın organı Özgür Gündem’in haberine göre KCK Yürütme Konseyi yaptığı bir açıklama ile “HDP’nin zaferi, Türkiye halklarıyla Kürdistan halkının buluşması ve Önder Apo’nun ortaya koyduğu Demokratik Ulus projesinin zaferidir” denildi.

Kandil’den seçim sonuçları hakkında şok yorumlar!
İŞTE KCK YÜRÜTME KONSEYİ EŞ BAŞKANLIĞININ YAPTIĞI AÇIKLAMA

HDP'nin zaferi, Türkiye halklarıyla Kürdistan halkının buluşması ve Önder Apo'nun ortaya koyduğu Demokratik Ulus projesinin zaferidir.

Bu seçimde Önder Apo'nun düşüncesinin Türkiye'ye barış, özgürlük, demokrasi ve istikrar getireceği halklarımız tarafından görülmüştür.

Kürt halkı; Önder Apo'nun, Özgürlük Hareketi ve HDP'nin Kürtlerin iradesi olduğunu tescil ederek muhataplık tartışmasına son noktayı koymuştur.

BU ZAFER KÜRDİSTAN'IN ZAFERİDİR!

" Bu başarı, başta Kobanê ve Şengal olmak üzere, Kürdistan'ın dört parçasında demokrasi düşmanlarına karşı direnen halklarımızın zaferidir. Bu başarı en başta da bu seçim kampanyasında şehit düşenlerin başarısıdır. Bingöl'de katledilen Hamdullah Öğe ve Amed'de gerçekleştirilen katliamda şehit düşenler bu seçim zaferinin baş mimarıdırlar"

MUHATAP HDP DEĞİL ÖCALAN'DIR

"Kürdistan'da otoriter hegemonik zihniyete sahip, kendini soykırımcı yeni devlet olarak kurumsallaştıran AKP'yi silip süpürmesi bu seçimin en net sonuçlarındandır. Kürt halkının tutumu; Önder Apo'nun, Kürt Özgürlük Hareketi'nin ve HDP'nin Kürtlerin siyasi iradesi ve muhatabı olduğunu, Kürt sorununun çözümünün ancak muhataplarla müzakereyle çözüleceğini bir daha gözler önüne sermiştir. Böylece Kürt sorununun nasıl ve kimlerle çözüleceğini açık biçimde göstermişlerdir. Muhatap ve temsilin kim olduğu konusuna böylece son vermişlerdir."

ÖCALAN DERHAL ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞMALI

"Bu seçim zaferi, Önder Apo'nun ideolojik ve politik başarısı olduğu gibi, bu Önderliğin zindanda tecrit altında olsa dahi rolünü oynayacağını gözler önüne sermiştir. Bu gerçeklik, Türkiye'nin demokratikleşmesi ve Kürt sorununun çözümü ile Önder Apo'nun özgürleşmesinin bir birinden koparılamayacağını göstermiştir. Bu açıdan Önder Apo üzerindeki tecrit derhal kaldırılmalı, özgürlüğü sağlanarak Kürt sorunu ve Alevilerin sorunlarının çözümü başta olmak üzere tüm sorunların çözümü temelinde demokratik Türkiye gerçekleştirilmelidir" denildi.

2015 Genel Seçim Sonuçları

BİZE ULAŞIN