Hürriyet-PKK-CIA ortak yapımı

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava desteğiyle Tel Abyad'ı ele geçiren PYD'ye günlerdir methiyeler düzen Doğan Grubu, CIA propagandasını Türkiye'ye taşıyor.

Hürriyet-PKK-CIA ortak yapımı
ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirmek istediği öne sürülen 'Kürt Devleti' projesi gerçeğe dönüşüyor. DAEŞ karşıtı koalisyonun hava saldırılarıyla örgütün elinden Tel Abyad'ı ele geçiren PKK'nın Suriye kolu PYD güçleri, Cezire, Kobani ve Afrin kantonlarını birleştirmeye bir adım daha yaklaştı.

PYD kahramanlaştırılıyor

Irak'ta ve Suriye'de özellikle DAEŞ'ten ele geçirdiği bölgelerde intikam saldırılarına adı karışan PYD güçleri son günlerde kahramanlaştırılıyor. Doğan Medya'ya ait Hürriyet Gazetesi, PYD ve Kürt militanları üzerinde 'kahraman' algısı yaratmaya uğraşırken, Türkmenler gazetemize savaşın gerçeklerini anlattı.

YPG ZAFERİ ALGI ÇALIŞMASI

Hürriyet Gazetesi son günlerde attığı manşetlerde, Arap ve Türkmenlere yönelik etnik temizlik ve yaşanan insanlık dramı yerine terör örgütü diyemediği PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin zaferini işliyor. Hürriyet, salı günü 'IŞİD gitti PYD geldi' başlığıyla manşet yaptığı haberde "PKK bağlantılı YPG, terör örgütü IŞİD'in Suriye'deki merkezi Rakka yakınındaki Tel Abyad'ı ele geçirdi" diye yazdı. PKK'yı meşrulaştırma amacı taşıyan haberde DAEŞ için kullanılan 'terör örgütü' ifadesi PKK ve YPG için kullanılmıyor.

Cumhurbaşkanı: Hayra alamet değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili, ''Tel Abyad'da Araplar ile Türkmenlerin hedef alındığı gibi bir hava var. Bölgeden 15 bin Arap ve Türkmen Türkiye tarafına geçti, boşalan yerlere PYD ve PKK yerleştiriliyor. Bu pek hayra alamet değil. Zira bu, sınırımızı tehdit edebilecek bir yapı oluşmasına yol açılması demek. Bu konudaki hassasiyetlerimizi herkes görmeli'' ifadelerini kullanmıştı. (Akşam)

BİZE ULAŞIN