Erdoğan: Devlet kurulmasına asla müsade etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Kızılay'ı ödül töreninde açıklamalarda bulundu

Erdoğan: Devlet kurulmasına asla müsade etmeyeceğiz

Konuşmadan satırbaşları;

Sonuna kadar bu şekilde davranacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Bu insani dramın tüm yükünü Türkiye ve komşu ülkelere yüklemenin haksızlık olduğunu düşünüyoruz. Suriye'ye silah, bomba gönderenlerin bu fakir fukaraya zerre kadar bir desteği var mı? Yok. Bunun bedelini er geç ödeyecekler.

Kobani'deki olayları bahane edenler 6-7-8 Ekim'de Türkiye'de olaylar çıkardılar ve 50 kişi hayatını kaybetti. Yine aynı şehirde olaylar yaşanıyor ve aynı çevreler Türkiye'yi karıştırmaya çalışıyor."O TWEETE ATANLAR SİZDE HAYSİYET VARSA..."

Utanmadan, sıkılmadan terörist Türkiye diye tweet atanlara sesleniyorum: Sizde haysiyet varsa, şeref varsa, Kobani'den kaçanlara kucak açan ülkeye siz nasıl terörist diyorsunuz?"

Eğer sizlerde haysiyet varsa Kobani'den gelenleri ülkesinde barındıranlara 'terörist' deme hakkını nerden alıyorsunuz? Attığınız tweet'ler sizin o kapkara yüzlerinizi beyaza çıkarmayacaktır.

Türkiye Suriye'deki özgürlük mücadelesine elbette destek veriyor. Irak'takilere elbette iyi niyetle yaklaşıyor. Ama bunu yaparken teröristlerle bir araya gelmiyor. Türkiye'yi kimse onlarla yan yana gösteremez.

Tırlarımızı çevirenlerin kim olduklarını şuan herkes çok açık bir şekilde görüyor. Bayırbucak Türkmenleri'ne giden yardımın yolunu kesenlerin kim olduklarını bugün çok daha açık bir şekilde ortada.

ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Tüm dünyaya sesleniyorum. Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin güneyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

Biz Suriye ve Irak'ta huzun bir an önce sağlanması konusunda üzerimize düşenleri yapacağız.

BİZE ULAŞIN