Yılmaz: Birliğe ihtiyacımız var

AK Parti'nin Meclis Başkan adayı İsmet Yılmaz dün önce MHP lideri Bahçeli, ardından HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ile görüştü. Yılmaz, uzlaşma gerekliliğine vurgu yaptı

Yılmaz: Birliğe ihtiyacımız var
AK Parti'nin TBMM Başkan adayı ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Başkanlık turları" çerçevesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Bahçeli-Yılmaz görüşmesi 4 dakika sürdü. Yılmaz ve beraberindeki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'ı MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı karşıladı.

GÖRÜŞME 4 DAKİKA SÜRDÜ

Yılmaz, Bahçeli ile görüşmesinde TBMM Başkanlığı seçimi için MHP'nin desteğini istediğini söyledi. Bahçeli ise "Hayırlı olsun. Biz kendi adayımızı çıkardık. Geleneksel olarak adayımızın arkasında olmak gibi bir alışkanlığımız var" yanıtını verdi. Görüşme 4 dakika sürdü. Çıkışta kısa bir açıklama yapan İsmet Yılmaz, seçimin "uzlaşma" ihtiyacını ortaya çıkardığını kaydederek, "Uzlaşmanın olacağı bir dönemde Sayın Genel Başkan'dan destek talep ettik. O da gelişen süreç içinde hayırlısını ve gelişen sürecinde sonuçları ortaya çıkaracağını söyledi. Şimdiden TBMM Başkanlık seçimleri millete hayırlı olsun" dedi.

'MAZLUMLARIN YUVASI'
Yılmaz'ın ikinci durağı ise HDP Genel Merkezi oldu. Yılmaz, Atalay ve Aydın'ı HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken karşıladı. Yılmaz Demirtaş ile yaklaşık 20 dakika sürün görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Büyüyen Türkiye'den 77 milyon vatandaşımız kazanır. Bu coğrafyaya ümidini bağlamış bütün insanlar, bütün mazlum ve mağdur insanlar başları sıkıntıya düştüklerinde gidecekleri bir başka yer yok, başka yere gitmiyorlar. Dedelerinin vatanı olan buraya geliyorlar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN