"Sahur verilmiyor" yalanından sonra...

2 Mart’tan bu yana tutuklu bulunan Mehmet Baransu hakkında Silivri Cezaevi’ndeki fiziki şartlar ve ziyaretçi görüşünün engellendiği iddiaları gerçek dışı çıktı. Yetkililer, 4 aylık süre içerisinde yüzlerce kişinin Baransu ile görüştüğünü belirtiyor.

Sahur verilmiyor yalanından sonra...
"Balyoz" planı davasında yargılanan bazı sanıklara ''kumpas'' kurulduğu iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Mehmet Baransu'nun Silivri Cezaevi'ndeki fiziki şartlarının ve ziyaretçileriyle görüşmeleri konusundaki haberlerin asparagas olduğu ortaya çıktı.

"KAŞIK VERİLMİYOR" YALANINI BİLE UYDURDULAR

2 Mart'tan bu yana önce Metris Cezaevi'nde bir süredir de Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mehmet Baransu'nun ziyaretçileriyle görüştürülmediği, eşiyle görüşmelerinin engellendiği ve yemek için kaşık verilmediği iddialarının gerçekleri yansıtmadığı öğrenildi. Adli kaynaklardan edinilen bilgiye göre Mehmet Baransu tutuklanan günden bu yana gerek gazeteci arkadaşları, gerekse de ailesinden olmak üzere yüzlerce ziyaretçiyle görüştü.

SEÇMEN 7 HAZİRAN'DAN PİŞMAN, İŞTE SON ANKET

4 AYDA YÜZLERCE KİŞİ İLE GÖRÜŞTÜ


Sık sık genç eşi Nesibe Baransu ve babası ile görüşen Mehmet Baransu Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı tarafından bile ziyaret edildi. Baransu'nun görüşme yaptığı isimlerin cezaevindeki dosyasında mevcut olduğu öğrenildi.

AMAÇ GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK

Baransu'nun gerek sosyal medyada, gerekse de cezaevine girmeden yazdığı yazılar sebebiyle hakkında yapılan çok sayıda kişisel şikayet yüzünden sık sık adliyeye ifadeye gittiği, eşinin ve ailesinin kanunen zorunlu olan bu ifade verme işlemlerini saptırarak görüş gününde kendilerinden kaçırıldığı iddiasını ortaya attıkları belirtildi.

HİÇBİR AYRIMCILIK SÖZKONUSU DEĞİL

Nesibe Baransu'nun Gazetesi Doğan Satmış'a verdiği röportajda sık sık eşi ile görüşmek üzere gittiği için çalışamadığını söylediğine dikkat çeken kaynaklar Baransu'ya yönelik hiçbir ayrımcılığın söz konusu olmadığını belirttiler. Baransu'nun kaşık verilmediği için yemek yiyemediği yönündeki iddiaları da yalanlayan adli kaynaklar böyle bir ayrımcılığın asla söz konusu olmadığını ifade ettiler.
Bilindiği gibi Mehmet Baransu 2012 yılında iki çocuğu bulunan ilk eşi Esra Konur'dan boşanmış, 13 Eylül 2014 günü ise 24 yaşındaki Nesibe Altun ile dünya evine girmişti.

Kaynak: Sabah.com.tr
BİZE ULAŞIN