'Türkiye her ihtimale hazır'

'Türkiye her ihtimale hazır'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin, sınır güvenliğine yönelik her türlü tehdide ve ihtimale karşı hazırlıklı olduğunu, gerekli çalışmaları yaptığını söyledi. Sepetçiler Kasrı'nda dini azınlıklar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle iftarda buluşan Davutoğlu, konuşmasında şu mesajları verdi:
Türkiye'nin DAEŞ gibi bir terör örgütüyle işbirliği yaptığını iddia edenler, vicdanlarını kaybetmişlerdir. Türkiye hiçbir zaman hiçbir zalimin yanında yer almadı, yer almayacak.
Eğer Türkiye'nin sınır güvenliğine bir halel gelecek olursa, eğer Türkiye kendisinin, bu huzur bahçesinin tehdit edildiği kanaatine varacak olursa, her türlü ihtimale karşı da hazırlıklıdır ve bu hazırlık konusunda gerekli çalışmaların hepsi yapılmıştır.
Kimse etraftaki ateşin Türkiye'ye sıçrayacağı konusunda bir kaygı içinde olmamalıdır. Hükümet olarak da şimdi koalisyon çalışmaları içinde evet ikinci nitelikte bir görev yürüttüğümüzü düşünenler olabilir, ama bir saniye dahi bu görevi yürütüyorsak ülkemizin bir dakikasına mal olacak bir gelişme karşısında dahi sessiz kalmaz gerekli her türlü tedbiri alırız. Devlet kurumları da bu tedbirlerin gereğini yapar.
Hiç kimse Türkiye'nin bekasından, huzurundan daha üstün ve ari değildir. Bu açıdan da şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, milletimizin, bir bütün olarak, diğer emniyet görevlilerimizin ve bütün devlet kurumlarımızın Türkiye'deki bu huzur ortamının devamı için her an ayakta, her an müteyakkız bir şekilde olduğu da bilinmelidir.
Sınır boylarımızın ve ötesinin güvenliği için oradan gelebilecek riskleri azaltmak için alınması gereken tedbirleri alırız. Bu arada Davutoğlu, iftar öncesi de Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde "Selçuklular" sergisinin açılışında yaptı.
BİZE ULAŞIN