MHRS Sisteme Üyelik İşlemleri

MHRS sistemine üye olarak hastane randevunuzu kolayca alabilirsiniz. MHRS hastane randevu sisteminin nasıl kullanıldığını ve MHRS hastana randevu alırken dikkat edilmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz...

MHRS Sisteme Üyelik İşlemleri
Sağlık Bakanlığı tarafından, vatandaşların daha hızlı, daha kaliteli ve daha eşit bir şekilde hizmet almasını amaçlayarak oluşturulmuş olunan, MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi, elektronik ortam aracılığı ile vatandaşların kullanıma sunulmuştur. MHRS uygulaması sayesinde, Hastanede uzun sıra ya da kuyruk bekleme durumunda olmadan, istediğiniz hastane ve doktordan, istediğiniz saat de randevunuzu alabilmeniz mümkün olacaktır. Yani, MHRS uygulaması, hem zaman kaybının hem de enerji kaybının önüne geçmiş durumdadır.

MHRS RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

MHRS uygulamasını kullanarak iki farklı şekilde randevunuzu alabilirsiniz. Yani bu durumda, dilersiniz web üzerinden, MHRS Portal'ın resmi web adresi olan www.mhrs.gov.tradresine giriş yaparak, dilerseniz de Alo 182 nolu hattı arayarak hastane randevunuzu alabilmeniz mümkün olacaktır.

Şimdi, ilk önce, internet aracılığı ile MHRS uygulamasını nasıl kullanacağınızı anlatarak yazımıza giriş yapalım. Bu durumda, MHRS uygulamasını internet üzerinden şu şekilde kullanabilirsiniz;

MHRS uygulamasını kullanabilmek için;

Eğer ilk defa kullanacaksınız önce üye olmanız gerekecektir. MHRS uygulamasına üyelik işlemleri şöyledir;

www.mhrs.gov.tradresine giriş yapınız.

Burada sayfanın en sağ tarafında bulunan Randevu Albaşlığına geliniz.

Daha sonra açılan ekranın en sol alt köşesinde bulunan Yeni Üye seçeneğine tıklayınız.

Burada açılan yeni ekranda bazı bilgilerinizin istendiği bölümler vardır.

Bu bölümleri doldurunuz ve son olarak kaydet seçeneğine tıklayınız.

Böylece MHRS uygulamasına kayıt olmuş olursunuz.

MHRS uygulamasına bu şekilde üye olmanızın ardından, aşağıda anlatmış olduğumuz gibi randevunuzu alabilirsiniz.

Bu işlem için yine www.mhrs.gov.tradresine giriş yapınız ve açılan sayfada, en sağ bölümde yer alan Randevu Al başlığına tıklayınız.

Daha sonra açılan ekranda bulunan tabloya geliniz.

Bu tabloda yer alan T.C. Kimlik Numarası ve Parolabölümlerini doldurunuz.

Devamındaki aşamada, ekrandaki güvenlik kodunu da giriniz ve ardından Giriş yazan başlığa tıklayınız.

Bu aşamadan sonra, il, ilçe, hastane, semt kliniği, klinik, klinik yeri ve doktor bilgilerinin bulunduğu bir sayfa açılacaktır.

Daha sonra bu sayfadan seçiminizi yapınız.

Ardındaki aşamada,Randevu Araseçeneğine tıklayınız.

Bir sonraki aşamada, randevu arama işleminin sonucunda, sistem sizin aradığınız kriterlere uygun olan hastane, doktor ve saat bilgilerini ekrana aktaracaktır.

Hemen ardındaki aşamada bu arama sonuçları içinden, size uygun olan seçenekleri işaretleyiniz.

Bu aşamadan sonraki adımda,Randevuyu Kaydetyazan seçeneğe tıklayınız.

Son aşama olarak ise, bu işlemlerinizi tamamladıktan sonra, yine bu sayfada yer alan ve Çıkış yazan seçeneğe tıklayınız. Böylece kişisel bilgilerinizi koruma altına almış olursunuz ve bazı olumsuz durumlardan korunmuş olursunuz.

MHRS uygulaması çatısı altında, anlatmış olduğumuz bu yöntemden ayrı olarak, bir başka yöntem daha bulunmaktadır. Bu yöntemi kullanarak, yani isterseniz, Alo 182 nolu hattı arayarak da hastane randevunuzu alabilmeniz mümkündür. Bu şekilde işlemyapabilmek için ise, 182 nolu hattı arayınız ve daha sonrasında karşınıza çıkacak olan operatörün yönlendirmiş olduğu sorular ile, randevu işlemlerinizi yapınız.
BİZE ULAŞIN