Ver rezidansı al başkanlığı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun özel kaleminin kardeşine BUZ Rezidans'tan daire verildi. Bir gün sonra, hiç ihtimal yokken Battal İlgezdi'nin belediye başkan adaylığı açıklandı

Ver rezidansı al başkanlığı
TBMM'deki yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldırıp şov yapan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin 12, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'nun da 1 süper lüks dairesinin yer aldığı Ataşehir'deki BUZ Rezidans'ın Battal İlgezdi'ye ikinci kez belediye başkanlığı yolunu açtığı ortaya çıktı. Mart 2014'teki yerel seçimlerden iki ay önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel kalem müdürü Ömer Tuncay Ceylan'ın kardeşi Onur Okay Ceylan'ın meşhur BUZ Rezidans'tan daire aldığı, 1 gün sonra ise hakkındaki iddialar nedeniyle tekrar belediye başkan adayı gösterilmesine imkansız gözüyle bakılan Battal İlgezdi'nin yeniden adaylığının açıklandığı belirlendi. 2009'da belediye başkanı seçildikten sonra icraatları ile eleştiri konusu olan Battal İlgezdi'nin tekrar aday gösterilmesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun da devreye girip ricacı olduğu ileri sürüldü.

Battal İlgezdi'den herkese sus payı!

ADAYLIĞI SIKINTIYA GİRMİŞTİ

Ataşehir'deki kirli rant ilişkileriyle ilgili ortaya çıkan yeni bilgiler parmak ısırttı. Rant ve yolsuzluk iddialarının göbeğindeki Ataşehir Belediye Başkanı CHP'li Battal İlgezdi'ye 2014'te ikinci kez başkanlık yolunun da BUZ Rezidans sayesinde açıldığı ortaya çıktı. 2009 yılından sonra ilçe statüsüne kavuşan Ataşehir'de ilk belediye başkanı olarak göreve getirilen Battal İlgezdi, akrabalarına ve yakın çevresine sağladığı rant nedeniyle eleştirilmişti. Rant ve yolsuzluk iddiaları CHP yönetimine ulaştı. Rahatsızlık yaratan bu gelişmelerin ardından, 5 yıllık sürede akrabalarını ve yakınlarını servet sahibi yapan Battal İlgezdi'nin tekrar belediye başkan adayı gösterilmemesi gündeme geldi. İstanbul'da imar rantının en yüksek olduğu ilçelerden biri olan Ataşehir için farklı kişilerin isimleri parti kulislerinde ve medyada dillendirilmeye başlandı.

DAİREYİ VERDİ, ADAYLIĞI ALDI
İddiaya göre, Kılıçdaroğlu'nun aklında başka bir ismin olduğuna dair duyumlar da alan Battal İlgezdi, harekete geçti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresi ve özel kalem müdürüyle yakın temas kurdu. Adaylık süreciyle ilgili takvim devam ederken 6 Şubat 2014 tarihinde Kılıçaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Ömer Tuncay Ceylan'ın kardeşi Onur Okay Ceylan, meşhur BUZ Rezidans'tan bir daire satın aldı. Bu rezidansta Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'nun 1, Başkan Battal İlgezdi'nin eşi ve CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin de 12 süper lüks dairesi vardı. Satış ve ipotek yöntemiyle kardeş Ceylan'ın olan dairenin satılmasından 1 gün sonra ise CHP'nin belediye başkan adayları açıklandı. CHP'nin Ataşehir Belediye Başkan adayı olarak, henüz çok kısa bir süre öncesine kadar hiç ihtimal verilmeyen Battal İlgezdi'nin adı açıklandı.

SELVİ HANIM DA DEVREDE

Aday gösterilmesine imkansız gözüyle bakılan Battal İlgezdi, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde yeniden başkan seçildi. İlgezdi'nin yeniden aday gösterilmesinde BUZ Rezidans'ın yanı sıra CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun da etkili olduğu öne sürüldü. Selvi Kılıçdaroğlu'nun Battal İlgezdi'nin adaylığı için devreye girip CHP yönetimine ricacı olduğu iddia edildi.
BİZE ULAŞIN