Bahçeli: Biz millet iradesini arzularız

Bahçeli: Biz millet iradesini arzularız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün MHP Genel Merkezi'nde partililerle bayramlaştı. Bahçeli, basının sorularını da yanıtladı ve gündemdeki konulara ilişkin şunları söyledi:
HÜKÜMET BİR AN ÖNCE KURULMALI: Pazartesiden itibaren 2. tur görüşmeyi sağlayarak, en kısa zamanda 63. koalisyon hükümetinin Sayın Davutoğlu'nun kurucu ve yapıcı başkanlığında oluşturmak gerektiğine inanmalı, zamanı fazla kaybetmemeliyiz.

İkinci turda HDP'ye ziyaret olmayacak

ÇÖZÜMCÜLER KURSUN: Çözüm Süreci'ne odaklanmış, bununla ilgili her türlü teması geçmişten beri birlikte yürütmüş, Türkiye'nin çözümünü gelecek için çok hayırlı gördüğünü ifade etmiş partilerin koalisyon hükümetinde yer almaları ülkemiz açısından hayırlı olacaktır. Bu aynı zamanda 470 milletvekilinin TBMM'de temsiline sahip bir güçlü hükümet olacaktır ki artık milletimize, çözümün ne olduğunu, amacının ne olduğunu, kapsamının ne olduğunu, uygulamasıyla birlikte Türkiye'nin nereye sürükleneceğini göstermelidir.

Bayram ziyareti koalisyon harareti

ERDOĞAN'IN DOLMABAHÇE ELEŞTİRİSİ: Cumhurbaşkanının Dolmabahçe Sarayı'nda yapılmış görüşmeleri inkarları sağlıklı bir yaklaşım değil. Sarayın en küçük konulara kadar eğilen, AKP'yi pek yakından takip eden, her gün konuşan bir cumhurbaşkanının Dolmabahçe Sarayı'ndaki görüşmelerden haberinin olmaması, kanaatimizce mümkün değildir.

BİZE ULAŞIN