CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP'den istifa etti

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in Twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu. Özkes'in, CHP'li belediyelerde had safhaya çıkan yolsuzluklardan duyduğu rahatsızlıktan dolayı istifa ettiği iddia ediliyor.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP'den istifa etti

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes twitter hesabından "CHP'den istifa ettim" diye yazdı. Özkes'in istifası kesinleşirken nedeni henüz öğrenilemedi. CHP'nin milletvekili sayısı da 132'den 131'e düştü.

İSTİFANIN NEDENİ YOLSUZLUKLAR

CHP'ye yakın kaynaklar İhsan Özkes'in istifasının arka planında kamuoyunda büyük rahatsızlık uyandıran CHP'li ilçe belediyelerindeki yolsuzluklar olduğu belirtiyor. Yolsuzlukların Kemal Kılıçdaroğlu'na dayanması üzerine CHP liderinden bir açıklama yapmasını isteyen İhsan Özkes, beklenen açıklama gelmeyince parti toplantılarında açık bir şekilde rahatsızlığını dile getiriyordu. Ataşehir Belediyesi'nden sonra Beşiktaş'ta da yolsuzluk belgelerinin ortaya çıkması bardağı taşıran son damla oldu. Beşiktaş'taki iddialarla ilgili olarak parti yönetiminden bir açıklama gelmeyince İhsan Özkes CHP'den istifa etti.

KILIÇDAROĞLU İLE İLK KEZ ŞİŞLİ'DE KARŞI KARŞIYA GELMİŞTİ

Şişli Belediyesi'nde yolsuzluk ve tehdit iddialarının medyada yeralması üzerine Başkan Hayri İnönü ve Yardımcısı Emir Sarıgül arasında arabuluculuk rolü üstlenen İhsan Özkes başarısız olmuştu. Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sert bir uyarı alan Özkes, istifanın eşiğine gelmiş ancak Gürsel Tekin tarafından ikna edilmişti.

İSTİFASINI İŞLEME KOYMUYORUM

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, ''İhsan Hoca'nın istifasını işleme koymuyorum. Bu aile içi bir meselemizdir. Bunu da aile içinde çözeriz. İşleme koymuyorum'' dedi.

MHP'YE GEÇECEK

Özkeş'in bağımsız aday olarak vekilliğini sürdürmeyeceği ve MHP'ye geçeceği konuşuluyor.

7 Haziran seçimlerinde AK Parti 258, CHP 132, MHP ve HDP ise 80'er milletvekili çıkarmıştı. Özkes'in istifasıyla CHP'nin Meclis'teki sandalye sayısı da 131'e düştü.

CHP'NİN VEKİL ÇIKARAMADIĞI İLLER HANGİLERİ? TIKLAYIN

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN