Doğan Grubu'ndan algı operasyonu

Doğan Grubu'ndan algı operasyonu

DHA, Batı medyasının Müslümanları hedef alan haberlerini aratmayacak bir servis yaptı. Suruç'ta 32 kişinin katledildiği saldırıyı düzenleyen IŞİD bağlantılı canlı bomba Abdurrahman Alagöz'ün ailesi ve komşuları ile görüşen DHA, haberinde ilginç bir şekilde Kur'an-ı Kerim vurgusu yaptı. Ajans, "Komşuları, Alagöz kardeşlerin tamamının Kur'an-ı Kerim okuduğunu ve dindar olduklarını vurguladı" ifadesi ile Türkiye'deki inançlı insanları açıkça hedef gösterdi.

  • Gündem
  • Çarşamba 22.07.2015 19:11
Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Doğan Haber Ajansı, 11 Eylül'den sonra Müslümanları hedef alan Batı medyasını aratmayacak bir habere imza attı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde önceki gün 32 kişinin katledildiği saldırıyı düzenleyen canlı bomba olduğu belirlenen ve IŞİD ile bağlantısı tespit edilen Abdurrahman Alagöz'ün Adıyaman'daki ailesi ve komşuları ile görüşen DHA abonelerine servis ettiği haberde, garip bir şekilde "Kur'an-ı Kerim" vurgusu yaptı.

Canlı bombanın babası Zeynel Abidin Alagöz ile görüşen DHA, aynı zamanda ailenin komşuları ile de konuştu. Tanıdıkların, aile hakkında görüşlerine de yer verilen haberdeki "Komşuları, Alagöz kardeşlerin tamamının Kur'an-ı Kerim okuduğunu ve dindar olduklarını vurguladı" cümlesi ise dikkat çekti.

Suruç saldırısını düzenleyen canlı bombanın IŞİD bağlantılı olduğunun ortaya çıkması ile özellikle HDP çevresince dindar insanlar potansiyel IŞİD'çi gibi gösterilmeye çalışılırken DHA'nın, Alagöz ailesinin tamamının Kur'an-ı Kerim okumayı bildiğine özellikle vurgu yapması 11 Eylül'den sonra Müslümanları hedef alan haberleri akıllara getirdi.KAYNAK:YENİŞAFAK.COM.TR
BİZE ULAŞIN