Birlikte gömüldüler

Suruç'ta can veren 13 kişi, dün memleketlerinde gözyaşları ve dualar arasında son yolculuklarına uğurlandı. Saldırıda yaşamını yitiren iki yakın arkadaş Polen ve Ezgi İstanbul'da yan yana defnedildi

Birlikte gömüldüler
Suruç'taki canlı bomba saldırısında ölenler, dün son yolculuğa uğurlandı. Hatice Ezgi Sadet, Polen Ünlü, Nazegül Boyraz, Büşra Mete ve Ece Dinç İstanbul'da, Koray Çapoğlu Trabzon'da, Ali Can Vural ve Aydan Ezgi Şalcı Ordu'da, Ferdane ve Nartan Kılıç Bursa'da, Çağdaş Aydın Tunceli'de, Cebrail Günebakan Elazığ'da, Yunus Emre Şen ise Van'da dün toprağa verildi. Aileler, teröre lanet okudu, ağırlar yaktı.

CEMEVİNDE BAYRAK İNDİ

Polen Ünlü (20) ve Hatice Ezgi Sadet 2 yakın arkadaştı. Suruç'a birlikte gittiler. Terör saldırısında da yan yana can verdiler. Hatice Ezgi Sadet için Ihlamurkuyu'daki Ümraniye Cemevi'nde tören düzenlendi. Polen Ünlü için de yine Ihlamurkuyu'daki Merkez Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Polen'i de kendi kızı gibi gördüğünü söyleyen Ezgi Sadet'in babası Ali Sadet, Polen'in ailesinden gelen "Yan yana defnedilsinler" teklifini hiç düşünmeden kabul etti. Ve 2 yakın arkadaş ailelerin kararıyla Ihlamurkuyu Çırçır mezarlığında yan yana defnedildi.
Nazegül Boyraz için Gülsuyu Cemevi'nde bir tören vardı. Onun için yürüyen bir grup, "Suruç'un hesabı sorulacak" sloganları attı. Kızı Yasemin "Annem 4 şey isterdi. Adalet, özgürlük, barış ve kardeşlik. Hastalanarak ölmek istemezdi. Martının kanatlarında özgürleşmek isterdi" diyerek gözyaşı döktü. Boyraz'ın cenazesi Küçükyalı Mezarlığı'nda defnedildi.
Ece Dinç, Üsküdar Şakirin Camisi'nde son yolculuğuna uğurlandı. Dinç'in doktor olan anne ve babası cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Aile medyanın töreni takip etmesini ise istemedi. 500 kişi, Kadıköy'den camiye kadar sessiz bir yürüyüş gerçekleştirdi. Genç kızın cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. Törene HDP'li milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ve Garo Paylan da katıldı.
Büşra Mete'nin cenazesi, Pendik Mezarlığı'nda, Şalcı'nın cenazesi ise Ordu Mesudiye'de ailelerinin isteği üzerine önceki gece gizlice toprağa verildi.

BABADAN HDP'Lİ GRUBA TEPKİ

Koray Çapoğlu'nun cenazesi, memleketi Trabzon Of'ta Yanıktaş Köyü'ndeki mezarlıkta dün 07.30'da defnedildi. Çapoğlu'nun kuzeni Fazlı Çapoğlu, "Koray, çok temiz bir çocuktu. Onu kandırdılar" dedi.
Ali Can Vural'ın cenazesi, Ordu Altınordu'da dün öğle vakti toprağa verildi. Baba Cumhur Vural, cenazeye katılmak isteyen yaklaşık 70 kişilik HDP'li gruba "Oğlumu siz yediniz, siz öldürdünüz. Cenaze namazını kılamazsınız. Mezarına gelemezsiniz. 18 yaşındaki çocuğumu siz öldürdünüz. Oğlumun peşini bırakmadınız hangi yüzle geldiniz" diyerek tepki gösterdi.
Anne oğul Ferdane-Nartan Kılıç için dün Bursa'da bir tören düzenlendi. Annenin tabutuna Abhazya, oğlunun tabutuna Adige bayrağı asıldı. Patlamadan hafif yaralı olarak kurtulan Sinem Kılıç da ağabeyinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Fomara Meydanı'ndaki törene CHP'li milletvekili Orhan Sarıbal da katıldı. Anne oğul, Nilüfer'deki Şeyh Edebali Camisi'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN