TSK'dan ilk Kilis saldırıları açıklaması

Kilis'te bir astsubayın şehit edilmesinin ardından Kilis sınırında IŞİD'le çatışma başladı

TSK'dan ilk Kilis saldırıları açıklaması
TSK'dan yapılan açıklamada "Personelimize ateş açan DEAŞ (IŞİD) mensubu öldürüldü. İlk ateş silahlı 5 terörist tarafından açıldı. Olay 13.30'da meydana geldi" denildi.

Bölgeye çok sayıda özel harekat timi, çok sayıda asker, tanklar sevk edildi. Bölgede yer yer çatışmalar devam ediyor. IŞİD'e katılmak isteyenler bu bölgeden geçiş yapıyordu. Saat 12:00'den bu yana çatışmalar devam ediyor. IŞİD mevzileri tank, zırhlı araç ve obüs toplarıyla ateş altında.
AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı Dağ Hudut Karakolu sorumluluk alanı karşısına 1 pikapla gelen ağır silahlı 10 kişilik IŞİD mensubu, sınırdaki askerlere ateş açtı.
Ateşe karşılık veren güvenlik güçleriyle IŞİD militanları arasında çatışma çıktı. Bir astsubayın şehit edilmesi, 2 askerin yaralanması olayı sonrası, 1 IŞİD militanı 1 roketatar, 1 kalaşnikof ve çok sayıda mühimmatla ele geçirildi. IŞİD militanına ait ceset, sınırdan alınarak karakolun bahçesine getirildi.
Olayda, IŞİD'e ait pikap tank atışıyla imha edildi. Bu arada, güvenlik güçleri Suriye'nin Azez kentine bağlı Ayyuşa köyündeki IŞİD mevzilerini tank, zırhlı araç ve cehennem topu olarak da bilinen obüslerle ateş altına aldı. Sınıra yakın bölgeye de zırhlı araçlar sevk edildi.


Suriye tarafından IŞİD'in kontrolündeki bölgeden karakola açılan ateş sonucu bir astsubay şehit olmuş, bir uzman çavuş ve 2 erin de yaralı olduğu bildirilmişti.

BİZE ULAŞIN