PKK'ya yakın sitelerin avukatı Tanal

Ergenekon ve Balyoz davalarında sanıkların Silivri'deki yargılamalarında sık sık boy gösteren daha sonra paralel yapı operasyonlarında tutuklananların sözcülüğünü üstlenen CHP Milletvekili Mahmut Tanal şimdi de PKK ve IŞİD bağlantılı oldukları için kapatılan internet sitelerinin 'hakkını' aramaya başladı.

PKK'ya yakın sitelerin avukatı Tanal

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı TİB'in PKK ve DAEŞ terör örgütüne destek veren 96 internet sitesinin kapatılmasını Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği onayladı.Bugün CHP'den sürpriz bir hamle geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, terör örgütlerinin propagandasını yaptıkları gerekçesiyle 96 internet sitesinin erişiminin engellenmesi yönündeki TİB talebinin Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği tarafından onaylanması üzerine Sulh Ceza Hakimliği'nin bu kararına itiraz etti.

Tanal, kapatma kararının web sitesi sahiplerine dahi bildirilmediğini iddia ederken, erişime engelleme kararlarının hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğunu vurguladı. Tanal'ın itiraz dilekçesi CHP'nin web sitesinde de yayınlandı.

BİZE ULAŞIN