Etekli teröristler böyle yakalandı!

Sultangazi'de etek giyip eşarp takarak silahlı eyleme giden 5 erkek terörist, Özel Harekat Timleri'nin nefes kesen operasyonuyla yakalandı. Operasyon anı polis helikopteri tarafından saniye saniye görüntülendi.

Etekli teröristler böyle yakalandı!

İstanbul'da bir polis merkezine silahlı ve bombalı eylem hazırlığında olan bazı kişilerin bulunduğuna dair istihbarat alan polis, soruşturma başlattı. Alınan bilgiler üzerine uygulama başlatan ekipler, Sultangazi'de ana cadde üzerinde yürüyen ve üzerlerinde etek, başlarında eşarp bulunan 5 kişinin yürüyüşünden şüphelendi. Bunun üzerine grup durdurularak aranmak istendi. Fark edildiklerini anlayan şüpheliler yakalanmamak için kaçmaya başladı.

ÖZEL HAREKAT TİMLERİ KISKIVRAK YAKALADI

Ekipler izini kaybettiren şüphelilerin bulunması için Özel Harekat Timleri ve helikopter ile hava desteği istedi. Kısa sürede olay yerine gelen özel timler ile polis helikopteri, şüphelilerin yerini kısa sürede tespit etti. Kaçan şüphelilerin yerini tespit eden polis helikopteri, koordinatları vererek yakalanmalarını sağladı. Havadan bildirilen bilgiler üzerine iki bina arasına operasyon düzenleyen ekipler, kadın kılığına giren 5 şüpheliyi etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Yere yatırılan şüphelilerin üzerinde arama yapan ekipler, 2 tabanca, molotofkokteyli ve bu tabancalara ait çok sayıda fişek ele geçirdi. Yakalandıktan sonra İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen 5 şüphelinin Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) üyesi oldukları tespit edildi. İsimleri henüz açıklanmayan ve etek altına çifte pantolon giydikleri gözlenen şüphelilerin polis merkezine yönelik silahlı ve bombalı eyleme gittikleri belirlendi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürerken, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.
BİZE ULAŞIN