HDP- PKK işbirliği tescillendi

Terör örgütü PKK'nın haince saldırılarını kınayamayan, Batıda başka Doğuda başka konuşan HDP'nin, son olarak PKK'yla olan işbirliği de açıkça gözler önüne serildi. HDP eş genel başkanı Figen Yüksekdağ'ın YGP ile bağlarının olduğunu itiraf etmesinin ardından HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın PKK'ya verilmek üzere getirilen ağır silahları teslim alacak kuryeyi olay yerine götürmesi ortaya çıkmıştı. Her seferinde sırtlarını terör örgütüne yasladıklarını açık açık dile getiren HDP'li vekillerden son olarak HDP Kars Milletvekili Şafak Özanlı'nın PKK üyelerine gıda malzemesi götürürken yakalanması, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü'nün karakola saldırırken öldürülen teröristeri sedyeye taşıması, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan ve HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in terörist cenazelerine katılması kamuoyu tarafından büyük tepki topladı.

HDP- PKK işbirliği tescillendi
Seçim döneminde vatandaşlara Türkiye partisi imajını vererek barajı geçen, ardından bölücü terör örgütünün haince saldırılarını hakkında tek kelime etmeyen PKK'nın siyasi kanadı HDP, son günlerde yaptığı eylemlerle açıkça örgüt mensuplarına destek verdi. Her fırsatta PKK'nın propagandasını yapan parti vekilleri bununla da yetinmedi. Türk halkının oylarıyla meclise giren HDP'li vekiller, halkın üst üste gelen şehit haberlerine duyduğu acıya aldırış etmedi. Aksine örgütün üyelerine somut olarak yardım etti.

PKK'YA GIDA YARDIMI YAPTILAR


Kars'ın Digor ilçe merkezindeki bir marketten bölücü terör örgütüyle bağlantılı 8 kişinin yüklü miktarda gıda ve ihtiyaç malzemesi satın alındığı" yönünde yapılan ihbar üzerine, emniyet güçleri ilçe çıkışında önlem aldı. İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince durdurulan 3 araçta yapılan aramada, "Kağızman ve Digor kırsalındaki bölücü terör örgütü PKK mensuplarına götürüldüğü" değerlendirilen çuvallar içerisinde ekmek, meyve, yağ ve temizlik maddesi gibi çeşitli malzemeler ele geçirildi. Araçlarda bulunan 8 kişi, ifadelerinin alınması için Digor İlçe Emniyet Amirliğine götürüldü. Burada yapılan kimlik tespitinde şüphelilerden birinin HDP KarsMilletvekili Şafak Özanli olduğu ortaya çıktı. Özanli, milletvekili dokunulmazlığına sahip olması nedeniyle hakkında herhangi bir işlem yapılmadan serbest bırakıldı.

HDP'Lİ VEKİL PKK'YA KURYE HİZMETİ VERİRKEN YAKALANDI
Bir diğer HDP milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın, terör örgütü PKK'ya giden silahları almak için Şanlıurfa Ceylanpınar'a gelen kuryeyi olay yerine götürdüğü ortaya çıktı. Polis, 3 roketatar, 4 adet m-16 otomatik tüfek, 25 el bombası ve 2 bin mermiye el koydu.. Sarıyıldız'ın ilçeye özel aracıyla getirdiği anlaşıldı Yakalanan Sarıyıldız vekil dokunulmazlığı olduğu için gözaltına alınamadı.

TERÖRİSTLERİ SEDYEYE TAŞIDI


Tunceli 'de bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Karakolu'na PKK'lı bir grup tarafından saldırı düzenlenmiş ve çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilmişti. 1 polisin şehit, 1 polis ile 1 vatandaşın da yaralandığı çatışma sonrasında HDP'li Alican Önlü ve beraberindeki heyet karakol önüne gelerek teröristleri sedyeye taşıdı. HDP'li Önlü ve yanındakiler 112 acil servis ekiplerine yardım ederek teröristleri sedye ile ambulansa kadar götürdü.

PKK'LI TERÖRİSTLERE ŞEHİT DEDİ


PKK'lılar tarafından düzenlenen, polis memurları İsa İpek ve Serdar Kazar'ı şehit eden teröristlerden ölü ele geçirilen 2 PKK'lıyı Şanlıurfa'nın cenazesine HDP Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan da katıldı. Çalışkan ""Her toprağa verdiğimiz şehit, bizim için bir yemin, bir ant oldu. Kenan Evren olur, Tansu Çiller olur veya Atatürk olur bugün şunu anlayamadılar. Dünya bunu anlıyor ama bu devlet anlamamıştır, kabul etmemiştir. Toprağa verdiğimiz her yiğidimiz ant olsun gençliğimiz kadınlarımız, bunu onur ve şeref yükü olarak taşıyacağız ve bu şehitlerimize layık olacağız"

PKK'LILARIN TABUTUNU HDP'Lİ VEKİL TAŞIDI
Nazımiye İlçesi'nde güvenlik güçlerine saldıran PKK'lı grupta bulunan ve çatışmada ölen PKK'lı'nın cenaze törenine, HDP Van Milletvekili Tuba Hezer, DBP'li Başkale Belediye Eş Başkanı Aynur Tarhan da katıldı. Kadın teröristin cenazesi, Milletvekili Hezer'in de aralarında bulunduğu kalabalık tarafından bir süre omuzlarda taşınarak belediye binası önüne kadar getirildi.
BİZE ULAŞIN