Iğdır'da polise saldırı: 14 şehit

Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırı düzenlendi. PKK'nın yola döşediği yaklaşık 1 tonluk bombayı patlatması sonucu meydana gelen saldırıda ilk bilgilere göre, 14 polis memuru şehit oldu.

Iğdır'da polise saldırı: 14 şehit
Türkiye ile Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Bölgesi arasındaki Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan gümrük memurlarının işe gidişlerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine yönelik saldırı düzenlendi.

Polis ekibinin Hasanhan köyü mevkisinden geçişi sırasında daha önceden yola yerleştirilmiş patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 12 polis memuru şehit oldu. Yaralı polis memurları, Iğdır Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

ŞANLIURFA'DA ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ!

Şehit sayısı 14'e yükseldi

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 2 polis memuru daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Hain saldırıda şehit sayısı 14'e yükseldi.

Bu arada, Iğdır'daki izinli sağlık personeli, yaralılara müdahale için göreve çağrıldı. Çok sayıda vatandaş da kan ihtiyacı için Iğdır Devlet Hastanesi'ne geldi.

Bölgede saldırı sonrası başlatılan operasyon ve şehitler ile yaralıların tahliye edilmesi çalışmalarına devam ediliyor.

Yaklaşık 1 ton bomba patlatıldı


Bu sabah saatlerinde HasanHan Köyü yakınlarında meydana gelen saldırıda PKK'lı teröristler önceden yola döşedikleri yaklaşık bir ton bombayı polisleri taşıyan servisler geçerken infilak ettirdi. Servis minibüsüne zırhlı özel harekat araçları da eşlik ediyordu

Daha önce de saldırdılar


27 Ağustos Perşembe günü de Iğdır'dan Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polisleri taşıyan minibüse, PKK'lı teröristler tarafından çapraz ateş açılmış ve bir polis yaralanmıştı. Minibüse eşlik eden Özel Harekat polisleri, teröristlere karşılık verince çatışma çıkmıştı.

DAĞLICA'DA TERÖRİSTLER BÖYLE ELE GEÇİRİLDİ!


BİZE ULAŞIN