Şehitlere veda

Dağlıca bölgesinde şehit düşen 16 asker için Van'da askeri tören düzenlendi. 10 şehidin cenazeleri memleketlerine uğurlandı

Şehitlere veda
Hakâri Yüksekova'ya bağlı Dağlıca bölgesinde şehit düşen 16 asker için Van'da askeri tören düzenlendi. Önceki akşam saatlerinde Van Askeri Hastanesi'ne cenazeleri getirilen 16 şehit, dün sabah Van Jandarma Filo Komutanlığı'nda tören düzenlendi. "ANA" uçağı ile Ankara'dan Van'a giden Başbakan Ahmet Davutoğlu da törene katıldı. Törene katılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez şehitler için dua etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve kuvvet komutanları da törene katıldı. 2 ayrı askeri uçakla 10 şehit cenazesi memleketlerine, 6 askerin cenazesi de Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklarla şehitlerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı. Şehitlerden Astsubay Çavuş Mustafa Özdemir Eskişehir'de, Astsubay Çavuş Cemre Salih Gözen Mersin'de, Piyade Uzman Çavuş Tolga Artuğ Manisa Turgutlu'da, Uzman Onbaşı Manisa Salihli'de, er Adnan Ergen ise Muğla Seydikemer ilçesinde binlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından toprağa verildi. Diğer şehitlerin cenazeleri ise daha sonra yapılacak törenle memleketlerine gönderilecek.

16 şehidin isimleri ve memleketleri şöyle:


TABUR KOMUTANI Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan (40/ Erzurum)
ASTSUBAYLAR: Cemre Salih Gözen (28/ Mersin), Deniz Göçkün (23/Balıkesir), Mustafa Özdemir (23/Bilecik)
UZMAN ÇAVUŞLAR: Tuğrul Köseoğlu (28/ Konya), Harun Saltalı (29/ Kahramanmaraş), Okan Taşan (27/ Erzurum), Tayfur Hançer (25/Ardahan)
PİYADE ÇAVUŞ Tolga Artuğ (24/ Iğdır)
ONBAŞILAR: Özgür Yatakdere (22/Manisa), Fatih Duru (27/ Çanakkale)
PİYADE ERLER: Adnan Ergen (25/Muğla), Muharrem Öksüz (20/ Konya), Uğur Yıldız (28/ Tokat, Resul Coşkun (23/Konya), Cihan Aksarı (27/Düzce)

BİZE ULAŞIN