Teröre karşı bir olduk

PKK terörüne tepki çığ gibi büyüyor. Yurdun dört bir yanında toplanan binlerce kişi PKK aleyhine sloganlar atıp şehitler için dua etti. Bazı kentlerde ise HDP binalarına yönelik provokatif eylemleri polis önlem alarak engelledi

Teröre karşı bir olduk
PKK terörüne tepki çığ gibi büyüyor. Önceki gece ve dün Edirne'den Van'a, Mersin'den Sinop'a, İzmir'den Ardahan'a yurdun dört bir yanında on binlerce kişi teröre tepki yürüyüşü düzenledi. İl il ilçe ilçe herkes teröre lanet okudu. Adıyaman'da binlerce araç 20 kilometrelik konvoy oluşturarak terörü lanetledi. Grubun HDP il birnasının bulunduğu caddeye geçişine izin verilmedi. Karabük'ün Safranbolu ilçesinde de 400 araç konvoy oluşturdu. Bodrum'da ünlü eğlence mekânları kapılarını turistlere kapatarak kulüp önlerine pankartlar açtı. 3 gün boyunca yas ilan edilen kentte günübirlik tur tekneleri de tura çıkmadı. Kuşadası'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü nedeniyle düzenlenen " Kurtuluş Yürüyüşü" teröre tepki yürüyüşüne dönüştü. Tekirdağ'da 5 bin kişi, yürüyüş yaparak terörü protesto etti. Yozgat'ın Sorgun ilçesinde vatandaşlar şehitler için dua etti. Kahramanmaraş'taki yürüyüşe, şehit eşi Zeynep Fedakar kucağında çocuğuyla katıldı. Antalya'nın Alanya ilçesinde Atatürk Anıtı önünde toplanan bin 500 kişi, yürüyüş yaptıktan sonra, şehit Polis Amiri İbrahim Halil Aksoy'un eşi Aysun Aksoy'un evine giderek başsağlığı diledi. Erzurum'da yerel yayın yapan Kanal 25 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Naci Ergen'in sunduğu programa katılanlar, saldırıyı ağızlarını siyah bantla kapatarak protesto etti. Kırklareli'nde 300 kişilik kalabalık, Atatürk anıtında oturma eylemi yaptı.


FUTBOLCULAR DA YÜRÜDÜ

Giresun'da PKK lideri Öcalan'ın posteri yakıldı. Memur-Sen ise dün Sakarya, Zonguldak, Düzce, Elazığ, Yalova, Eskişehir, Balıkesir, Hatay, Konya, Karaman, Aksaray, Afyonkarahisar, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Kilis, Mersin ve Bursa'da kitlesel eylemler düzenledi. Kütahya'da aralarında Kütahyasporlu futbolcuların da bulunduğu bin kişi yürüyüş yaptı. Tavşanlı ilçesinde ise 4 bin kişi Türk bayrağına sarılı temsili şehit tabutu taşıyarak gıyabi cenaze namazı kıldı. Aydın merkez ve Nazilli ilçesinde, Muğla'nın Fethiye ilçesi ile Uşak'ta motosiklet sürücüleri konvoy yaptı. Bolu'da, aralarında Kürt kökenlilerin de olduğu 500 kişi terörü lanetledi. Samsun'da bir grup kadın Askerlik Şubesi'ne giderek, askere alınmak için başvurdu. Kapadokya'da balonlar, Kayseri'de ise yamaç paraşütleri şehitler için havalandı.

ŞEHİTLER İÇİN ORTAK EYLEM
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın "Şehide Saygı Teröre Lanet" yürüyüşü çağrısının ardından, Türkiye genelinde şehit asker ve polisler için yürüyüş düzenlendi. İstanbul Mecidiyeköy'de de saat 19:00'da toplanan binlerce vatandaş, Balmumcu üzerinden Beşiktaş Meydanı'na kadar yürüdü. Ellerinde Türk bayrakları ile yürüyen grup, " Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türk'üm diyene", "Kandil basılsın Apo asılsın" sloganları attı. Polisin müdahale etmediği gruba otomobiller de korna çalarak destek verdi. Kadıköy HDP İlçe Örgütü binası önünde toplanan HDP'li bir grup ise basın açıklaması yapmak istedi. Ancak polis ortamın gergin olması gerekçesiyle gruba izin vermedi.

BİZE ULAŞIN