Baydemir polisi tehdit etti

Güvenlik güçleri tarafından Cizre'ye girişlerine izin verilmeyen HDP heyeti İdil'e dönüş kararı aldı. Cizre'den gelen görüntülerde ise Osman Baydemir'in polisi tehdit ettiği görüntüleri ortaya çıktı

Baydemir polisi tehdit etti

Şırnak'ın İdil İlçesi'nden bugün Sabah saatlerinde yürüyerek Cizre'ye doğru, dağlık alandan gitmeye çalışan ve Cizre karayolunun 5'inci kilometresindeki dağlık alanda durdurulan HDP heyeti, 1 kilometre mesafedeki köye gitmek için yola çıktı.
Ancak çok sayıda çevik kuvvet polisiyle önlem alan emniyet yetkilileri, heyetin Cizre'ye doğru bir adım dahi gitmelerine izin vermeyeceklerini söylemesi üzerine heyet bir süre burada bekledi.

"İDİL'E DÖNÜYORUZ"

Yaklaşık 1 saat bekleyen HDP heyeti adına konuşan Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, "Orada neler yaşanıyorsa, açsınlar birlikte bakalım. Biz şimdi İdil'e dönüyoruz ama bu geri dönüş değil. İdil'de Cizre kriz merkezini kuruyoruz" dedi. Heyet daha sonra, İdil İlçe merkezine geri döndü.

MEHMET METİNER BAYDEMİR'E GEREKEN CEVABI VERDİ
HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir Cumhurbaşkanımıza ağır ithamlarda bulundu AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner açıklama yaparak Osman Baydemir'e gereken cevabı verdi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Mehmet Metiner Cumhurbaşkanımız için "Saray'daki Sahtekar" ifadesini kullanan Baydemir'e seslenerek bilesin ki yeryüzünün en kirli en adi en edepsiz ve en sahtekar adamı sensin. Sahtekar olmamış olsan dilinle barış derken fiilinle teröre arka çıkmazsın. Demokrasi derken teröre arka çıkmazsın. Kandil'e demokrasi ve barış adına yürümek varken terörist unsurlara arka çıkmak için Cizre'ye yürümezsin. Her yerinden sahtekarlık ve edepsizlik akıyor senin. Sahtekarlık nedir bilir misin? Söyleyeyim: Silahlı güçlerin sınır dışına çekileceği sözü verildiği halde sözünde durmamaktır. "Silahlı mücadele dönemi bitti. Fikirlerimizle ve siyasetimizle yarışacağız" denildiği halde silahların gölgesine sığınmaktır, silah zoruyla haram oy devşirmektir. Silahın gücüyle iktidar devşirmeye çalışmaktır. Terör örgütlerine sırt dayamaktır. Ülkenin batısında demokrasi ve barış derken ülkenin doğusunda silah zoruyla Kürtler üzerinde hakimiyet kurmaktır, farklı düşünen Kürtleri bölgeden sürmektir. Oy verme özgürlüğünü dahi çok görmektir dedi.

Demirtaş teröristleri kurtarmaya gidiyorBİZE ULAŞIN