Demirtaş: Cizre Bodrum'a uzak değil

HDP'nin İdil'deki grup toplantısında konuşan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Cizre'deki sokağa çıkma yasağının kaldırılması gerektiğini savundu. Demirtaş konuşmasında "Batı'da yaşayan kardeşim Cizre'ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Zannediyor musunuz Bodrum Cizre'ye çok uzak" ifadelerini kullandı.

Demirtaş: Cizre Bodrum'a uzak değil
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, İdil'de HDP Meclis Grup toplantısından konuştu. Cizre'deki sokağa çıkma yasağının kaldırılması gerektiğinden savundu. Şırnak Valisi'ne, ''Suç işliyorsun'' diye seslenen Demirtaş çözüm sürecinin devam etmesi için müzakereye hazır olduklarını söyledi.

"Zannediyor musunuz Bodrum Cizre'ye çok uzak"

Cizre'de yaşanan olaylara da değinen Demirtaş "Bir acziyetten dolayı değil, korkudan değil, inandığımız barış diyoruz. Barış gelmezse ne kadar felaketin, bölgede yaşayan insanların başına geleceğini bildiğimiz için barış diyoruz. Batı'da yaşayan kardeşim Cizre'ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Zannediyor musunuz Bodrum Cizre'ye çok uzak. Cizre yanarken Bodrum'daki mutlu olabilir mi? İstanbul'daki sessiz kalırsa kardeşlikten nasıl söz edecek?" dedi.

BİZE ULAŞIN