Ağıtlar Kürtçe yakıldı

Terör örgütü PKK son 68 günde Kürt kökenli 28 güvenlik görevlisini şehit etti. Bölgeden 17 sivil de terör örgütünün hedefi oldu. Şehit ailelerinin evlerinde Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yakıldı

Ağıtlar Kürtçe yakıldı
Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik eylemler gerçekleştiren terör örgütü PKK'nın hain saldırıları sonucu son iki aylık süreçte 100'e yakın güvenlik görevlisi şehit oldu. Terör örgütü, Kürt vatandaşları ve sivilleri de hedef gözetmeden katletti. Son saldırılarla birlikte 28 Kürt kökenli güvenlik görevlisi örgütün saldırıları sonucu şehit oldu. Terör örgütleri PKK, ve DHKP-C'nin son 68 günlük (7 Temmuz-12 Eylül) terör bilançosunda ise toplam 114 güvenlik görevlisi şehit oldu. DAEŞ'in saldırıları sonucu da 1 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.

DİLLER FARKLI AĞITLAR AYNI

Yurdun dört bir yanında ocaklara ateş düşerken, şehit ailelerinin evlerinden Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yükseldi; diller farklı olsa da yakılan ağıtlar ve acı hep aynıydı. Şırnak 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Akdizgin üs bölgesine 11 Ağustos'ta teröristlerce uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit olan piyade onbaşı Barış Aybek'in cenazesi, memleketi Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde defnedildi, şehidin babası ve yakınları Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yaktı. Ağrı'daki jandarma karakoluna 2 Ağustos'ta düzenlenen intihar saldırısında şehit düşen askerlerden jandarma er Mansur Cengiz de, memleketi Siirt'te Kürtçe "Şehitler ölmez" sloganları eşliğinde toprağa verildi. Anne Adile Cengiz ise Kürtçe ağıt yakıp "Teröristlere inat ağlamayacağım. Şehidimi gülerek gönderdim. Oğlum vatanı uğruna şehit düştü" diyerek hain saldırılar karşısında metanetli bir duruş sergiledi. Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Elazığ, Hatay, Van, Erzurum, Malatya da şehitleriyle ağıt yaktı.
BİZE ULAŞIN