Cizre'de PKK kalleşliği!

Cizre’de dün sabah PKK’nın lastiğin içine yerleştirdiği patlayıcının infilak etmesiyle 12 yaşındaki Y.Ş. bir el ve ayağını kaybetti.

Cizre'de PKK kalleşliği!
Şırnak'ın 8 gündür dünyayla bağlantısı kesilen Cizre İlçesi'ndeki sokağa çıkma yasağı dün sabah kalktı.

Kentin cadde ve sokaklarında savaş sonrasını andıran görüntüler var. Çatışmaların yoğun yaşandığı Nur Mahallesi'nde evlerin duvarlarında ve işyerlerinde onlarca kurşun izi bulunuyor. Sokakların hemen hepsinde hendekler kazılmış, kum torbaları ve taşlarla barikatlar kurulmuş. Ev, işyeri ve araçlardaki mermi izleriyse yaşanan çatışmanın şiddetini gösteriyor. Çocuklar sokaklardaki boş kovanları topluyor. Mermi ve roket başlıkları bazı evlerin içerisine girmiş. Yolda yürüyen herkes birbirini uyarıp bastığı yere dikkat etmesini istiyor.

PKK'NIN BOMBASI PATLADI

Sokakta, barikatın arkasında lastiğin içine yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu gürültüyle bir çocuk havaya fırladı, çevreye şarapnel parçaları yayıldı. Yere düşen çocuk dumanlar arasında yardım istiyordu. Çevredekilerden biri çocuğu kucağına aldı. Bir el ve ayağı parçalanan 12 yaşındaki Y.Ş. barikat nedeniyle kucaklarda ana caddeye taşındı. Otomobille Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Y.Ş. bir el ve ayağını kaybetti. Patlamada yaralanan Nalin Dadak da yakınları tarafından hastaneye kaldrıldı.
BİZE ULAŞIN