Abdullah Kurdi hakkında sarsıcı iddia

Tüm dünyayı derinden sarsan ve harekete geçiren fotoğraf karesindeki Aylan Kurdi'nin babası ile ilgili skandal bir iddia gündeme getirildi.

Abdullah Kurdi hakkında sarsıcı iddia
  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 14.09.2015 10:38 ABONE OL
Aylan Kurdi, Bodrum sahilindeki cansız bedeniyle tüm dünyada sığınmacıların dramını dünyanın gündemine taşıyan çocuk. Babası Abdullah Kurdi ile ilgili ortaya atılan iddialar güçleniyor. Aynı teknede bulunanlar baba Kurdi'nin anlattıklarının doğru olmadığını belirtiyor.
Olayın üzerinden günler geçti ancak tartışmalar bitmedi. Baba Abdullah Kurdi ile ilgili iddialar var.

İddialar anlattıklarıyla ilgili. Abdullah Kurdi, içinde ailesinin de olduğu sığınmacıları taşıyan tekneyi bir başkasının kullandığını, dalgalar başlayınca o kişinin denize atlayarak Türkiye'ye kaçtığını belirtmişti.

Ancak aynı teknede bulunanlar bu anlatılanları doğrulamıyor. Aynı olayda 9 ve 11 yaşlarında 2 çocuklarını kaybeden Iraklı çift gibi.

Iraklı çift, "Abdullah Kurdi'nin anlattıkları doğru değil, niye yalan söylüyor. Bilmiyorum belki korkusundan. Batan tekneyi en başından beri o kullanıyordu, hiç Türk yoktu, 14 kişi teknedeydik ve kimse denize atlamadı. Abdullah Kurdi Türklerle birlikte yolculuğu ayarladı,olay sonrası paramızı istedik,parayı türklere verdiğini söyledi, tekneyi getiren ve bu yolculuğu ayarlayan oydu. Başta ona sempati besliyordum çünkü o da 2 çocuğunu kaybetti, ama Bağdat'a dönünce ve yalanlarını duyunca şok oldum, sahil güvenlik bizi denizden çıkarınca yanıma geldi ve polise tekneyi kullananın kendisi olmadığını söylememi istedi" açıklamasında bulundu.

KURDİ YALANLADI

Abdullah Kurdi ise İngiliz medyasına yaptığı açıklamada söylenenlerin doğru olmadığını savundu.


Eylül ayının ilk günlerinde Türkiye'den Yunan adasına geçmeye çalışırken alabora olan teknede Abdullah Kurdi'nin iki çoğuğuyla eşinin yanısıra 9 kişi hayatını kaybetmişti.

BUGÜN NELER OLDU