Nokta’nın alçak kapağının arkasından da onlar çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı şehit cenazesi başında selfie çekerken gösteren seviyesiz fotomontajlı kapağı nedeniyle hakkında toplatma ve sosyal medya hesaplarına erişimin engellenmesi yasağı getirilen Nokta Dergisi’nin avukatı FETÖ medyasının muhabiri çıktı. Avukat Kadir Kökten, Zaman Gazetesi'nde Ergenekon ve Balyoz davalarını takip ederek davayı Paralel Yapı'nın isteği yönündü manipüle etmekle görevliydi. Kökten, şu an Millet Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapıyor.

Nokta’nın alçak kapağının arkasından da onlar çıktı

FETÖ'nün her türlü desteği verdiği Nokta Dergisi'nin son sayısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla "Terör örgütü propagandası yapmak ve Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamalarıyla toplatılmıştı. Nokta Dergisi'ne getirilen toplama kararını Hürriyet Gazetesi'ne verdiği demeçte eleştiren derginin avukatı Kadir Kökten FETÖ'nün elemanı çıktı.

ESKİ ZAMAN MUHABİRİ, YENİ MİLLET YAZARI

Hürriyet Gazetesi'ne Nokta Dergisi'ne yapılan baskın ile ilgili açıklamalarda bulunan Avukat Kadir Kökten, FETÖ'nün sahip olduğu Zaman Gazetesi'nin eski muhabiri çıktı. Hukuk Fakültesi'nde okuduğu sırada Zaman'da ve Aksiyon Dergisi'nde muhabirlik yapan, fakülteyi bitirdikten sonra İstanbul Barosu'na kaydolup ruhsat alan Kökten daha sonra avukatlığa başladı.

AKIN İPEK'İN MİLLET GAZETESİNDE YAZIYOR

Paralel Yapı'ya yönelik operasyonların başlaması ardından bazı şüphelilerin sorgularına katılan Kökten, Zaman Gazetesi'nde iken Ergenekon ve Balyoz davalarında manipüle haberler yapmak ve yorumlamakla görevliydi. Kaleme aldığı yalan ve yanlı haberlerden dolayı hakkında çok sayıda dava açılan Kökten, avukat olduktan sonra da FETÖ'ye bağlı Millet Gazetesi'nde köşe yazmaya başladı.

GÜLEN ÖRGÜTÜNÜN AVUKATI


Hala Millet Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan avukat Kadir Kökten, en son İpek Holding'e yapılan baskın sırasında Şişli'deki İpek medyasında görülmüştü. Twitter hesabından bir avukattan çok FETÖ'nün tetiçkisi gibi yanlı ve yalan twitler atan Kökten, her fırsatta hükümete ve Cumhurbaşkanı'na hakaret etmekten geri durmuyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

Nokta Dergisi Yazı İşleri Müdürü gözaltında

Nokta Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, gözaltına alındı. Çapan, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilecek.

Nokta Dergisi'nin bu haftaki sayısı, ''Cumhurbaşkanına hakaret ve terör örgütü propagandası'' yapıldığı gerekçesiyle toplatıldı.

Derginin yeni sayısının kapağında yer alan haberde şehit cenazesi geçerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı selfie çeker şekilde görsel kullanması nedeniyle ''Cumhurbaşkanına hakaret ve terör örgütü propagandası'' yapıldığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca soruşturma açıldı.

Savcılığın talimatı üzerine polis ekipleri Nokta Dergisi'nin Kağıthane'deki bürosuna giderek, toplatma kararını tebliğ etti. Daha sonra derginin bu haftaki sayısı dağıtım ofislerinden toplatıldı.

Öte yandan derginin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabına erişiminin engellenmesine karar verildi.

Nokta Dergisi kimlerin elinde?

Fetullah Gülen yine ağzını bozdu

BİZE ULAŞIN