4 paralel savcı 'istihbaratı deşifre etmek'le suçlanıyor

Paralel Devlet Yapılanması'nın askeri istihbaratı deşifre edip, devleti terörle mücadelede zafiyete uğrattığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Avukat Mert Eryılmaz'ın suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada PKK içinde devlete istihbarat sağlayan 329 ajanın deşifre edildiği kaydedildi.

4 paralel savcı 'istihbaratı deşifre etmek'le suçlanıyor

Suç duyurusu dilekçesinde "Doğu ve Güneydoğu'da, PKK'ya karşı kullanılan istihbarat elemanlarının kimlik ve telefon bilgileri, otomobillerinin plakaları ile açık adresleri, dava dosyalarına konularak deşifre edilmiştir. Şüpheliler, jandarmanın bölgedeki istihbarat yapılanmasını ortaya dökerek, terörle mücadelede bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin askeri istihbaratının zafiyetine neden olmuşlardır" dendi.

"İLHAN CİHANER'İN DOSYASINA KONULDU"

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde, 2010'da Erzincan'da Ergenekon soruşturmasını yürütmüş olan dönemin Erzurum özel yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tarık Gür ile savcılar Osman Şanal, Rasim Karakullukçu ve Mehmet Yazıcı tartışmalı uygulamalarına dikkat çekilerek "Şüpheliler. Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in tutuklandığı Ergenekon dosyasına delil olarak konulan belgelerle jandarmanın bölgedeki istihbarat yapılanmasını ortaya dökerek Türkiye Cumhuriyeti'nin askeri istihbaratının zafiyetine neden olmuşlardır" denildi.

BUGÜN NELER OLDU