Esnaf infazından PKK çıktı!

Şanlıurfa Suruç'ta meydana gelen canlı bomba saldırısının ardından terör saldırısını bahane eden bölücü örgüt üyeleri Mürsel Gül isimli esnaflık yapan masum bir vatandaşı DAEŞ üyesi olduğu bahanesiyle 4 kurşun sıkarak öldürmüştü. Konuyla ilgili soruşturma yürüten Terör Polisi yaptığı operasyonda terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDGH üyesi 4 şüpheliyi gözaltına aldı. Ş.Y. ile S.Y tutuklandı.

Esnaf infazından PKK çıktı!
Şanlıurfa Suruç'ta meydana gelen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından Türkiye genelinde başlayan bölücü örgütün provokasyonları cinayete kadar uzanmıştı. Gazi Mahallesinde oturan 45 yaşındaki Mürsel Gül isimli sakallı vatandaş DAEŞ üyesi olduğu gerekçesiyle Karayolları Mahallesi'nde kafasına 4 kurşun sıkılarak öldürülmüştü.
21 Temmuz Salı günü saat 23:30'da vahşice öldürülen, Erzurum nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Mürsel Gül'ün herhangi bir örgütle bağlantı ve ilişkisinin olmadığı belirtilmişti. Cinayetin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamındaki çalışmalar yaklaşık 45 gün sürdü. Çalışmaların ardından vahşi cinayetin terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDGH üyeleri tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi. Şüphelileri belirleyen Terör Polisi önceki gün operasyon düğmesine bastı. Gaziosmanpaşa, Karayolları Mahallesi ve Sultangazi'de belirlenen adreslere yapılan baskınlarda terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDGH üyesi olduğu belirtilen 4 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin terör örgütü adına eylemlere katılma ve terör örgütüne üye olmak suçlarından kayıtlarının bulunduğu öğrenildi. Emniyette sorguya alınan şüphelilerden Ş.Y. cinayeti YDGH adına düzenlediklerini itiraf etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından Gaziosmanpaşa adliyesine sevk edilen şüphelilerden 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken Ş.Y. ve S.Y. isimli terör örgütünün cinayet şüphelileri tutuklandı.
21 Temmuz Salı günü işlenen cinayeti terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDGH üstlenirken gerekçe olarak Mürsel Gül'ün DAEŞ üyesi olduğunu ileri sürmüştü.

DAEŞ'Çİ DEMİŞLERDİ

PKK'nın gençlik yapılanması tarafından DAEŞ üyesi olduğu bahanesiyle öldürülen Mürsel Gül'ün öldürülmesinden önce hac vazifesini yerine getirdiği öğrenildi. DAEŞ militanlarının ise Müslümanlar için kutsal olan Mekke ve Kabe'ye yönelik yıkma planlarının olduğu, DAEŞ üyeleri tarafından sosyal medyada paylaşılarak duyurusu yapılmıştı.
PKK'nın gençlik yapılanması olan YDG/H Mürsel Gül'ün öldürülmesi olayını yaptıkları açıklama ile üstlendi. Terör örgütü YDG-H sosyal medyada yaptığı açıklamada cinayete gerekçe olarak Mürsel Gül'ün DAEŞ saflarında YPG'ye karşı mücadele ettiği iddiasını öne sürdü.
HDPLİ YÖNETİCİ ''DİNDARLIĞI KABUL ETMİYORUZ''

Mürsel Gül'ün terör örgütü mensuplarınca öldürülmesinden kısa süre önce HDP'li bir yönetici ile dindar olduğu gerekçesiyle tartışma yaşadığı öğrenildi. Yaşanan tartışma sırasında HDP'li yöneticinin çevrede dindar kişiliği ile tanınan Mürsel Gül'e dindarlığı kabul etmediklerini, Kürtleri dinden uzaklaştırmak için onlarca yıldır mücadele ettiklerini ve böylece özgür ve sosyal bireyleri topluma kazandırdıklarını söyledi. Ayrıca dindar Kürtlerin büyük bir kesiminin DAEŞ'e katıldığını katılmayanlarında bu örgüte sempati duyduklarını belirtti. Dindar Kürt bireylerin yetişmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını söylediği iddia edildi. Ayrıca Mürsel Gül'ün zaman zaman bölgede yaşayan PKK sempatizanları ile tartışma yaşadığı bilgisine ulaşıldı.
Terör örgütü YDG-H üyeleri tarafından öldürülen Mürsel Gül'ün Gaziosmanpaşa'da bakkal ve market gibi işletmelere temizlik ürünleri satarak geçimini sağlayan bir esnaftı.

BİZE ULAŞIN