Şehitlerimizi uğurladık

PKK'lı teröristlerin Mardin ve Hakkâri'deki hain saldırılarıyla şehit düşen 5 polis uğurlandı. Mardin'deki saldırıda bombanın yoldaki tandıra yerleştirildiği ortaya çıktı

Şehitlerimizi uğurladık
PKK'lı teröristlerin Mardin Nusaybin'deki bombalı saldırısında şehit düşen komiser Oktay İzgi ile polis memurları Sezgin Uludağ (29) ve Çağdaş Arslan'ın (23) naaşları Mardin'de düzenlenen törenin ardından memleketleri Kayseri, Isparta ve Zonguldak'a uğurlandı. Nusaybin'de 3 polisin şehit olduğu saldırıda kullanılan bombanın yol kenarındaki tandıra yerleştirildiği ortaya çıktı.

'RÜYAMDA GÖRDÜM'
Patlamada şehit düşen polislerden Sezgin Uludağ'ın Isparta'daki babası Mehmet Uludağ, oğluyla en son iki gün önce görüştüğünü söyledi. Uludağ, oğlunu rüyasında gördüğünü belirtti. "Kapıyı açtı baba 'ne yapıyorsun' dedi. 'Ne oldu bir şey mi var' dedim. 'Yok, sen rahatına bak' dedi" diyerek rüyasını anlattı. Üç yıllık polis olan Çağdaş Arslan'ın da geçen yıl Nusaybin'e tayin olduğu öğrenildi. Zonguldak'ın Beycuma beldesindeki evlerinde acı haberi alan Adnan ve Sibel Arslan gözyaşlarına boğuldu. Şehit komiser Oktay İzgi Kayseri'de, şehit polis memuru Sezgin Uludağ da Isparta'da düzenlenen törenlerle toprağa verildi. Diğer şehit polis memuru Çağdaş Arslan'ın cenazesi ise Zonguldak'ın Beycuma beldesine getirildi. Arslan'ın bugün toprağa verileceği bildirildi.

ŞEHİT BABAYA SON BAKIŞ
Şehit Oktay İzgi'nin eşi Ayşe İzgi, eşinin tabutuna sarılarak, "Niçin beni yalnız bıraktın? Neden bizi ayırdınız?" diye feryat etti. Evli olan İzgi'nin 3 ve 5 yaşlarında 2 oğlu olduğu, babasını ise yaklaşık 10 yıl önce kaybettiği belirtildi. Şehit, dün memleketinde düzenlenen terönle son yolculuğuna uğurlandı.

GÖNÜLLÜ GİTMİŞTİ
HAKKÂRİ'YE GÖNÜLLÜ GİTTİ : Hakkâri'deki bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Mehmet Tuhal (29) ile Serkan Çölkesen (24) için de önce Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Mehmet Tuhal memleketi Hatay'a, Serkan Çölkesen ise Antalya'ya gönderildi. Tuhal, Hatay'da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanırken diğer şehit Çölkesen Antalya Uncalı mezarlığında toprağa verildi. Çölkesen'in 2 aylık polis olduğu kendi isteğiyle Hakkâri'ye gittiği öğrenildi.
KARDEŞİ BUGÜN MEZUN OLDU: Altı yıllık polis olan Mehmet Tuhal'ın tayininin de 2 ay önce İstanbul'dan Hakkâri'ye çıktığı öğrenildi. 9 kardeşin 8'incisi olan Mehmet Tuhal'ın kardeşi Fuat Tuhal'in de Ankara'da Uzman Erbaş Okulu'nda eğitim gördüğü ve perşembe günü mezun olup, Şanlıurfa'da göreve başlayacağı öğrenildi.

ŞEHİT ÇOCUĞUNA BİN 246 TL
SGK, okuyan şehit çocuklarına yapılacak eğitim yardımı tutarını belirledi. Buna göre 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında ilköğretim için bin 246, lise için bin 869, yüksekokul için 2 bin 492 lira eğitim yardımı yapılacak. Başvuru ise 1 Eylül-31 Arlık arasında yapılacak.

Hüseyin KAÇAR- Ahmet AKKUŞ-Şaban YILMAZ- Erdoğan ÖZTÜRK-Ferhat KAYA-Ali ALTUNTAŞ-Yaser ÇAPAROĞLU

BİZE ULAŞIN