Şanlıurfa'da teröre karşı yürüyüş düzenlendi

Türkiye'nin çeşitli kentlerinden Şanlıurfa'ya gelen Türkiye Gençlik Vakfı üyeleri, "teröre karşı kardeşlik yürüyüşü" düzenledi.

Şanlıurfa'da teröre karşı yürüyüş düzenlendi
Türkiye'nin çeşitli kentlerinden Şanlıurfa'ya gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, "teröre karşı kardeşlik yürüyüşü" düzenledi. Yürüyüşte grup sık sık tekbir getirerek slogan attı.

Şanlıurfa'da Rabia Meydanı'nda bir araya gelen ve büyük bir Türk bayrağı taşıyan kalabalık Atatürk Bulvarı'ndan Balıklıgöl'e kadar yürüdü. Grup, "Ezelden ebede kardeşiz ve Kürtler, Türkler, Zazalar burada, tekiz, yekiz", şeklinde pankartlar taşıdı. Kalabalık sık sık "Kardeşdik yine kardeş kalacağız" sloganları atıp, tekbir getirdi. TÜGVA Başkanı İsmail Emanet, Hazreti İbrahim'in şehrinde teröre karşı tek vücut olduklarını söyledi.
Türkiye'de yaşayan etnik kökenlerin "kardeşlik ruhu" üzerinde kenetlendiğini ifade eden Emanet, terör örgütü PKK'nın saldırılarına tepki gösterdi.


KARDEŞLİK BİZİ DİRİ TUTACAKTIR

Emanet yaptığı konuşmada, "Şehitler de versek gazilerimiz de olsa, tarih boyunca gösterdiğimiz ihtişamlı direnişimiz gerek devletimiz gerekse halkımız tarafından sürdürülmektedir. Unutmamalıyız ki bir milletin gücü tankı, topu ve tüfeği değil imanlı ve vicdanlı evlatlarıdır. Kimse iman ve İslam'ın karşısında duramaz. Zaten hain ve zalimlerin korkak oldukları bize yüce Kur'an-ı Kerim'de bildirilmektedir. Bizleri de ancak sarılma, kardeşlik ve kaynaşma diri tutacaktır"ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından bazı üyeler ellerini birleştirerek "kardeşlik sembolü' yaptıktan sonra grup dağıldı.

BİZE ULAŞIN