İnlerine girildi

F-16'lar Kuzey Irak'taki Gara kampında 13 sığınak vurdu. Ağrı kırsalında ise bomba atölyesi imha edildi. Onlarca terörist öldürüld

İnlerine girildi
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar dün de sürdü. Uçaklar teröristlerin Irak'ın kuzeyindeki 13 sığınağını imha etti, onlarca terörist öldürüldü. Ağrı'da ise bomba üretim merkezi hedef alındı, 4 terörist öldürüldü. Hakkâri'de PTT aracını gasp eden 6 terörist de hava operasyonuyla öldürüldü.

13 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak'ın Gara bölgesine düzenlenen hava harekâtında terör örgütü PKK'nın 13 sığınağının imha edildiğini açıkladı. 6 F-16 savaş uçağının katıldığı operasyonda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendiriliyor. Öte yandan Bingöl merkezde iki sığınakta çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Mardin Nusaybin'de de bir adet RPG-7 Antitank mühimmatı bulundu. Şırnak Şenoba bölgesindeki depoda da çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

10 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Ağrı'da güvenlik güçleri tarafından bölücü terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda, PKK'nın Tendürek Dağı'ndaki bomba üretim merkezi imha edilirken, 4 bölücü etkisiz hale getirildi. Ölü olarak ele geçirilen 4 teröristin cenazeleri otopsi için Erzurum Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Hakkâri Çukurca'da 5 gün önce PTT'nin posta aracını durdurup içindeki gönderileri gasp eden teröristler öldürüldü. Valilikten yapılan açıklamada 22 Eylül'de Doğanlı Mezrası'nda meydana gelen olay sonrası yürütülen çalışmada, 6 teröristin aynı mezrada saklandığının tespit edildiği belirtildi. Yer belirleme çalışması sonrasında düzenlenen hava operasyonunda ise 6 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TESLİM OLAN PKK'LI TERÖRİST: HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK
Güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı teröristin ifadeleri, örgütün son günlerdeki durumunu ortaya koydu. Güvenlik güçlerine teslim olan 'Bahoz Ahmet' kod adlı PKK'lı terörist, 'Çözüm süreci' boyunca PKK'nın yaptığı hazırlıkları anlatırken, örgütün Suriye'deki sokak çatışmalarından edindiği deneyimlere dayanarak Türk Silahlı Kuvvetleri ile mücadelesinde mutlak bir zafer beklediğini ancak, karşılarında yepyeni taktikler kullanıldığını görünce örgütün tamamen hayal kırıklığına uğradığını anlattı.

HAREKET ALANI KALMADI

Teslim olan 'Bahoz Ahmet', Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait insansız hava araçları (İHA) ile bölgeyi sürekli gözetlemesi ve hemen ardından savaş uçaklarının bombardımanı nedeniyle hareket olanaklarının ortadan kalktığını, en akıllıca yolun güvenlik güçlerine teslim olmak olduğunu gördüğünü söyledi. Teslim olan PKK'lı, terör örgütü içinde Türkiye'de 'Öz savunma birimi' adında kentlerde faaliyet gösteren bir birim bulunduğunu, buraya genellikle özel eğitim alan veya en az 2 yıl örgütte kalan teröristlerin yollandığını anlattı. Öte yandan güvenlik güçleri 23 Eylül Çarşamba sabahı Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bir jandarma uzman çavuşun yakın mesafeden ateş edilerek şehit edilmesi ardından Kandil'den telsiz ile "Bu eylemi üstlenmeyin. YDGH'nin üstüne kalacak tedbirleri alın. YDG-H'nin PKK ile bağlantısı yok diye de etrafta yayın" talimatı verildiği belirlendi.

BİZE ULAŞIN