11 hedef vuruldu

Irak'ın kuzeyinde örgüte ait Metina kampında 11 nokta vuruldu. Bölgede sıkışan PKK Giresun'da jandarmaya saldırdı, 4 sivili vurdu. Şırnak ve Siirt'te 3 asker yaralandı

11 hedef vuruldu
Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ait 11 hedefin vurulduğunu bildirdi. Genelkurmay açıklamasında, "Metina bölgesinde, 11 noktadaki teröristlere ait sığınak, barınak ve malzeme depoları hava harekâtı sonucunda imha edilmiştir" denildi. Yurt genelindeki diğer olaylar ise şöyle:
GİRESUN: Mehmetçiğin göz açtırmadığı PKK saldırılarını Karadeniz'e taşıdı. Giresun Güce'de İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda, karakol yakınında bulunan düğün evindeki dört vatandaş yaralandı.
VAN: Polis PKK'nın "okul boykotu" çağırısı nedeniyle yeni eğitimöğretim yılı öncesinde geniş çaplı operasyon başlattı. İpekyolu ilçesinde Dumlupınar İlköğretim Okulu yakınındaki bir sokakta tahrip gücü yüksek el yapımı patlayıcı bulundu.
ŞIRNAK: Beytüşşebap ilçesine bağlı Ayvalık köyü kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker yaralandı. PKK'lıların muhtemel kaçış noktalarına havan atışları yapıldı. Operasyon sonrası gerçekleştirilen arazi taramasında silahlarıyla birlikte 15 teröristin cesedi bulundu.
SİİRT: Baykan ilçesinde de yol güvenliği sağlayan askerlere yapılan silahlı saldırıda bir uzman çavuş yaralandı.


PKK'nın attığı roket küçük Elif'i öldürdü

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde zırhlı bir polis aracını hedef alan PKK'lı teröristlerin attığı roket, eve isabet etti. Saldırıda 8 yaşındaki Elif Şimşek ölürken, 5 kişi de yaralandı. Bağlar ilçesinde polisle çatışan teröristler bir esnafı vurdu. Yaralı vatandaş hastaneye kaldırıldı. Sur ilçesinde ise Hüda-Par üyesi R.B'nin evine silahlı ve bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan olmadı. İlçede polisle çatışmaya giren 2 terörist de ölü ele geçirildi.

BİZE ULAŞIN