HDP'den seçimi boykot tehdidi!

Yüksek Seçim Kurulu'nun, sandıkların taşınması kararlarını görüşmesi öncesinde HDP'den seçimleri boykot ve iç savaş tehdidi geldi.

HDP'den seçimi boykot tehdidi!
Pazartesi 28.09.2015 14:51
Güncelleme: Pazartesi 28.09.2015 15:14
ABONE OL
HDP Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, BirGün'den Hüseyin Şimşek'e verdiği demeçte, YSK'den sandıkların birleştirilmesi istemlerinin reddi yönünde bir karar beklediklerini söyledi. Bilgen, aksi durumda parti olarak seçim boykotunu tartışabileceklerini belirtti.

"ÜLKEDE İÇ SAVAŞ TARTIŞILIR"

Sandık birleştirme kararı sonrasında oluşabilecek tepkilerin HDP'nin seçime girmemesi ile de sınırlı kalmayabileceğini bildiren Bilgen, "HDP'nin seçime girmemesi en küçük olay olarak kalabilir. Bu gibi durumlarda ülke iç savaşı bile tartışabilir" dedi.


Bilgen, şöyle konuştu: Bizim YSK'nin kararına göre HDP'nin seçim boykotu kararı alabileceğine yönelik söylemimiz bir tehdit değil, uyarıdır. Hayatın gerçeği budur. Eğer insanlara siyaset yapma hakkı tanımazsanız, bunun neye hizmet edeceği, hangi koşulları doğuracağı bellidir. Biz, her şeye rağmen sağduyunun egemen olmasını tavsiye ediyoruz. Bunu kabullenip ona göre adım atmalılar.

Herkes bilmeli ki şimdiye kadar doğuda ve batıda en zor şartlarda zulüm altında bile Kürtler gidip oylarını kullandı. Şu an HDP'nin seçime girip girmemesi büyük bir mesele gibi gözüküyor ancak öyle bir karar alınırsa, en küçük durum bu olur. Bu gibi durumlarda ülke iç savaşı bile tartışabilir.

HDP'NİN TÜRK BAYRAKLI İKİYÜZLÜLÜĞÜ!

KANDAN BESLENEN PARTİ: HDP!

AK PARTİ'NİN SEÇİM ŞARKISINA YASAK