Kobani bombası davasında tahliye!

Kobani'deki YPG karargahından çalınıp Antalya'da satılmak istendiği iddia edilen iki el bombasıyla ilgili tutuklanan 2 sanıktan Doğuşcan Leylek, 25 bin lira kefaletle tahliye edildi.

Kobani bombası davasında tahliye!
Antalya'da 17 Mayıs akşamı bir apartmanın otoparkında bulunan iki el bombasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 26 yaşındaki Abdullah Ateş ile 30 yaşındaki Doğuşcan Leylek tutuklandı. Haklarında terör örgütü üyeliği, yöneticilik, propaganda, patlayıcı madde bulundurmak suçundan işlem yapılan iki sanık ifadelerinde, suçlamlaları kabul etmedi.
Kendisinin uyuşturucu madde bağımlısı olduğunu anlatan Abdullah Ateş, Kobane'ye savaşmak için gittiğini, geçen mayıs ayında da Türkiye'ye geri döndüğünü söyledi. Dönüşte YPG karargahından beraberinde iki de el bombası getirdiğini anlatan Ateş, bunları satmak istediğini, müşteri bulamayınca Güvenlik Mahallesi'ndeki bir apartmanın bahçesine koyduğunu söyledi. Ardından Kaleiçi'ne gidip alkol aldığını anlatan Ateş, sonrasında İstahbul'a gittiğini, bombalardan çocukluk arkadaşı Doğuşcan Leylek'in de bilgisi olduğunu söyledi.
Tutuklanmadan önce Muratpaşa Belediyesi'nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Doğuşcan Leylek ise çocukluk arkadaşı Abdullah Ateş'in kendisine 2 bombadan bahsettiğini ve satmak istediğini söylediğini aktardı. Bu konuda Abdullah Ateş'in kendisinden yardım talebinde bulunduğunu, ancak kendisinin yardımcı olmadığını söyleyen Leylek, "Bana Abdullah İstanbul'a gitmeden önce bombaları sakladığını söylemişti" dedi.
Haklarında Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan 2 sanık, mahkemedeki savunmalarında ise tahliye talebinde bulundu. Doğuşcan Leylek'in 25 bin lira kefaletle tahliyesine karar veren mahkeme, uyuşturucu madde bağımlısı olduğunu söyleyen Abdullah Ateş'in tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı erteledi.

BİZE ULAŞIN