Yaptığı vatan hainliği

Hürriyet'teki köşesinde "Çocuğu ölen baba 100 bin lira aldı. O adam için görülmemiş para" diyen Duman'a şehit ailesinden tepki: Yaptığın vatan hainliğidir

Yaptığı vatan hainliği
Hürriyet Gazetesi yazarı Selahattin Duman'ın önceki gün yazdığı yazı, şehit ailelerinin büyük tepkisine neden oldu. Duman'ın "Bir çocuğum daha olsaydı onu da feda ederdim" diyen şehit yakınlarını hedef alan yazısında "İki çocuk kaybetse iki yüz bin lira alacaktı. O adam için görülmemiş bir paradır" ifadeleri yer aldı. Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde geçtiğimiz ağustos ayında çatışmada şehit düşen komiser Ahmet Çamur'un Trabzon'da yaşayan 46 yaşındaki kardeşi Mehmet Çamur, yazıya tepki göstererek, "Para için ölüyorlar, daha fazlasını almak için şehit düşüyorlar' demek tek kelimeyle vatan hainliğidir" dedi. Çamur, yazıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

YAZIKLAR OLSUN

20 yıl önce oğlunu şehit veren ve 13 yıldır Adana Şehit Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanlığı'nı yürüten Emine Kunt da Duman'ı kınadığını söyledi. 2 yıl önce oğlu Mehmet Yıldız'ı teröre şehit veren anne Emine Yıldız da, "Şiddetle kınıyorum. Yazıklar olsun" dedi.

DHA'DAN TERÖRE TAM DESTEK
PKK'ya "Terör örgütü" diyemeyen Doğan Haber Ajansı (DHA ), Bitlis'te 5 askerin yaralandığı dünkü hain saldırıyla ilgili abonelerine servis ettiği haberde, PK 'ya bakışını bir kez daha ortaya koydu. Ajans, İngilizce edisyonunda PK 'yı "terör örgütü" olarak değil "Kürdistan İşçi Partisi" olarak duyurdu.

KAYNAĞI PKK OLDU

DHA , yaralı sayısında da Valiliğin "5 asker hafif yaralı" açıklamasını görmeyip, PK 'ya yakınlığıyla bilinen DİCLE haber sitesinin "20 yaralı" bilgisini kullandı. Bitlis Valiliği'nin açıklamasını dikkate alan Anadolu Ajansı (AA ) ve İhlas Haber Ajansı (İHA ) ise haberlerinde "5 hafif yaralı" bilgisini kullandı.

BİZE ULAŞIN