Başbakan Binali Yıldırım: Böyle bir oylama yok. Saçma sapan bir oylama

İlk yurt dışı seyahatini KKTC'ye gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım, ziyareti öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin Almanya Parlamentosunda oylanacak olan sözde soykırım oylaması ile ilgili soruya, "Böyle bir oylama yok. Saçma sapan bir oylama. Eğer öyle bir oylama olursa Almanya ile ilişkilerimiz zedelenir" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım: Böyle bir oylama yok. Saçma sapan bir oylama

Başbakan Binal Yıldırım KKTC ziyareti öncesi Ankara'da basın mensupları ile bir araya geldi. İlk yurt dışı seyahatini KKTC'ye gerçekleştiren Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları..

Kıbrıs'ta verilen sözler tutulmadı. Müzakereler devam ediyor. İki toplumlu bir devlet.. Her iki toplumunda hak ve hukuku güven altına alınabiliyor mu? Bu konuda Türkiye olarak desteğimizi sürdüreceğiz. KKTC'de yaşayan kardeşlerimize karşı en ufak bir yanlış olamaz. Bunu da not olarak bir yere kaydedilmesi gerekir.

ALMANYA'DA SÖZDE SOYKIRIM OYLAMASI

Böyle bir oylama yok. Saçma sapan bir oylama.. Eğer öyle bir oylama olursa Almanya ile ilişkilerimiz zedelenir. Sayın Cumhurbaşkanı Merkel'i aradı ve uyarıda bulundu. 3.5 milyon Türk seçmeni rahatsız edici bir karar olmaz. Çıkarsa bizim için hükümsüzdür. Ama çıkmasını da istemiyoruz Türkiye aklında ne varsa onu söyler. Biz yaptığımız anlaşmalara sonuna kadar bağlıyız. Türkiye Cumhuriyeti köklü geleneği olan bir devlettir.

BAŞBAKAN YILDIRIM: ÇÖZÜM TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DEFOLUP GİTMESİDİR

MERKEL BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'I TEBRİK ETTİ

BİZE ULAŞIN