Paralel hesaplara izin vermeyeceğiz

Bahçeli kurulan komployu “paralel virüsler” olarak tanımladı, 10 Temmuz dışında hiçbir kurultay tarihini tanımadıklarını söyledi

Paralel hesaplara izin vermeyeceğiz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çağrı heyetinin kurultay tarihi olarak 19 Haziran'ı belirlemesindeki amacın kaos çıkartmak olduğunu kaydederek "MHP'yi paralel hesap ve yönlendirmeyle ele geçirmeyi planlayanlara izin vermeyeceğiz" dedi. Bahçeli, "10 Temmuz dışında hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz" dedi. Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Bahçeli şunları söyledi, "İçimizden dışımızdan ne kadar müfteri, ne kadar paralel virüs, yazar çizer artığı, uzman yorumcu ve kiralanmış köşe yazarı, sermaye beslemesi, doğrusu ve rotası şaşmış çevre varsa hep bir ağızdan bize çamur attılar" diye konuştu.

SÜREÇ NE OLACAK?
MHP'de genel merkez ve çağrı heyetinin farklı kongre tarihlerini belirlemesinin ardından yeni bir hukuk kaosu daha başlıyor. 19 Haziran'da eğer kongre toplanırsa genel merkez hukuksuz olarak gördüğü bu kongreyi mahkemeye taşıyacak. Genel merkez böylelikle bir hukuk süreci daha başlatarak olağan kongre takviminin başlangıcı olan 9 Ekim'e ulaşmayı hedefliyor.

'CUMHURBAŞKANI HAKLI'
Bahçeli konuşmasında ABD askerlerinin terör örgütü YPG üniforması da giymesini eleştirerek şunları söyledi: "PYD eşittir PKK. Müttefikimiz ABD, PKK'yla yan yana, yanak yanağıdır. Bu nasıl bir kepazelik, nasıl bir husumettir? Sayın Cumhurbaşkanı haklı olarak bu skandalı kınamıştır."
BİZE ULAŞIN