Şoförün dikkati faciayı önledi

Diyarbakır’da askerlerin içinde bulunduğu zırhlı araca bombalı saldırı düzenlendi. Şoför menfezi fark edip direksiyonu kırınca faciadan dönüldü

Şoförün dikkati faciayı önledi
Diyarbakır'da Özel Harekât Timleri'nden oluşan mayın arama ve tarama timine PKK'lı teröristlerce pusu kuruldu. Teröristler, askeri aracın Kâğıtlı köyü yakınlarından geçişi sırasında menfeze yerleştirdikleri uzaktan kumandalı el yapımı bombayı patlattı. Askeri aracı kullanan şoförün menfezde bomba olacağı şüphesiyle yavaşlayıp, direksiyonu sola kırması büyük bir faciayı önledi. Patlama sırasında 1'i ağır 8 asker yaralandı. Durumu ağır olan asker, hava ambulansıyla Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer yaralılar ise Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Patlamanın yaşandığı yol çift taraflı olarak trafiğe kapatıldı. Saldırıdan sonra bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

AYNI YERDE 2'NCİ SALDIRI
Patlamanın yaşandığı bölgede geçen aralık ayında teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda Özel Harekât Şube Müdürü Ahmet Kabukçu ile Özel Harekât Polisleri Mustafa Nohut ve Nuri Yazanel şehit olmuştu.
BİZE ULAŞIN